Odborné rady a tipy

Vlasy sú korunou krásy, no ich starostlivosti sa nevenujú len profesionáli v kaderníckych či holičských salónoch, ale tiež každý jeden z nás. Všetci chceme poznať triky a tipy, ako sa o vlasy starať pri konkrétnych problémoch, ako si vlasy kvalitne zafarbiť, natočiť, umyť či vysušiť tak, aby vyzerali (a aj boli!) zdravé. Začítajte sa aj vy do nášho blogu a získajte nové informácie o aktuálnych módnych trendoch v kaderníckom zariadení či v oblasti starostlivosti o vlasy alebo bradu. S nami sa nestratíte ani v bohatom svete kaderníckych pomôcok, radi vám pomôžeme s ich výberom a údržbou. Pri čítaní nášho blogu si príjemne oddýchnete, ale sa aj niečo nové naučíte, a tak veríme, že aj vďaka nemu spoznáte našu vášeň pre to, čo robíme. 

Starostlivosť o zákazníkov v kaderníctve

kadernicky salon

V kaderníctve je jedným z najdôležitejších faktorov úspechu schopnosť budovať a udržiavať dlhodobé vzťahy so zákazníkmi. Starostlivosť a osobný prístup k zákazníkom nie sú len dôležité pre ich spokojnosť, ale aj pre budovanie lojality a pozitívnej reputácie vášho kaderníctva. 

Poskytnite osobný prístup: Každý zákazník je jedinečný, a preto je dôležité komunikovať s nimi osobne a individuálne. Počúvajte ich potreby a požiadavky, a vyjadrite záujem o ich osobné životy a zážitky.

Budujte dôveru a dôveryhodnosť: Buďte úprimní, transparentní a spoľahliví vo svojich vzťahoch so zákazníkmi. Dodržujte stanovené termíny a dohody.

Poskytujte vynikajúcu službu zákazníkom: Snažte sa prekonať očakávania zákazníkov tým, že im poskytnete vynikajúce služby a skvelú starostlivosť o ich vlasy. Buďte otvorení a získavajte spätnú väzbu a vždy sa snažte zlepšovať.

Udržujte si kontakt: Po ukončení služby sa uistite, že udržiavate kontakt so svojimi zákazníkmi prostredníctvom osobných stretnutí, telefonátov alebo e-mailov. Zistite, ako sa im páčil ich nový účes a či sú spokojní so službami.

Ponúknite osobný prístup k zákazníckym údajom: Udržujte si záznamy o preferenciách a histórii služieb každého zákazníka a používajte tieto informácie na vytváranie personalizovaných a špeciálnych ponúk.

Budujte komunitu a vzťahy medzi zákazníkmi: Organizujte rôzne podujatia, workshopy alebo spoločné stretnutia pre vašich zákazníkov, kde môžu spoznávať iných zákazníkov.

Získajte spätnú väzbu a učte sa z nej: Požiadajte svojich zákazníkov o spätnú väzbu na svoje služby a beriete ich vážne. Použite túto spätnú väzbu na to, aby ste sa stále zlepšovali a prispôsobovali svoje služby potrebám zákazníkov.

Ponúknite vernostné programy a odmeny: Vytvorte vernostné programy a odmeny pre vašich zákazníkov, ktoré ich motivovali k tomu, aby sa k vám radi vracali. Ponúknite im zľavy, bonusy alebo špeciálne výhody za ich vernosť.

Efektívna komunikácia s klientmi je dôležitým prvkom úspešného kaderníctva. Dobrá komunikácia nielenže pomáha lepšie porozumieť požiadavkám a očakávaniam klientov, ale aj zabezpečuje ich spokojnosť so službami, čo vedie k dlhodobejšiemu a užšiemu vzťahu.

Starostlivosť o zákazníkov a budovanie dlhodobých vzťahov sú kľúčovými prvkami úspechu v kaderníctve. Pri správnom prístupe môžete vytvoriť lojálnu zákaznícku základňu, ktorá bude podporovať váš rast a úspech vo vašom podnikaní. Nezabudnite, že každý zákazník je jedinečný, a preto je dôležité poskytovať im individuálnu starostlivosť, ktorá prekoná ich očakávania.

Parfémy vo vlasovej kozmetike

 

vôňa vlasov - andopa

Parfémy sa často považujú za kľúčovú súčasť kozmetických produktov, ale vedeli ste, že ich úžasné vône nie sú obmedzené len na kozmetiku na telo? Áno, parfémy sa teraz stali neodmysliteľnou súčasťou aj vo vlasovej kozmetike. Cíťte vôňou kvetov alebo citrusového ovocia, keď budete prechádzať ulicami, keďže vaše vlasy budú nosiť tú najjemnejšiu vôňu.

Vôňa dlhšie prežíva vo vašich vlasoch

Vôňa sa prirodzene udržiava lepšie v hustejších vláknach vlasov ako na pokožke. Tento fakt nás vedie k myšlienke, že parfumovaná vlasová kozmetika, ako sú šampóny, kondicionéry, oleje a spreje, môže mať dlhšiu trvajúcu vôňu než klasický parfém aplikovaný na pokožku. Vaše vlasy budú po celý deň voňať a niesť so sebou jemnú vôňu, ktorá sa bude neustále uvoľňovať.

Rozmanitosť vo výbere vôní

Od jemných kvetinových aróm po osviežujúce citrusové vône a exotické drevité tóny, parfumovaná vlasová kozmetika ponúka široký výber vôní, ktoré si môžete vybrať podľa svojho osobného štýlu a nálady. Nech už preferujete sladkú vôňu vanilky alebo osviežujúcu vôňu morských vĺn, určite nájdete niečo, čo vás osloví.

Starostlivosť o vlasy

Okrem príjemnej vône parfumovaná vlasová kozmetika tiež ponúka starostlivosť o vaše vlasy. Obsahuje hydratačné zložky, vitamíny a oleje, ktoré poskytujú vláskom potrebnú výživu a hydratáciu. Môže to byť obzvlášť užitočné pre suché a poškodené vlasy, keďže vôňa pridáva zároveň aj starostlivosť.

Ako aplikovať parfumovanú vlasovú kozmetiku

Nanášajte parfumované šampóny, kondicionéry, oleje alebo spreje na vlasy rovnomerne a vyhýbajte sa ich nadmernému použitiu, aby ste nezaťažili vlasy prílišným množstvom produktu. Vyhnite sa aplikácii na pokožku hlavy, pretože by to mohlo spôsobiť podráždenie. 

Výber šampónu podľa vône môže byť veľmi osobný, pretože vôňa môže ovplyvniť vašu náladu a celkový zážitok z umývania vlasov. Tu je niekoľko tipov, ako si vybrať šampón podľa vône:

Zamerajte sa na svoje preferencie: Predtým, ako začnete hľadať šampón, zamyslite sa nad tým, aké typy vôní máte radi. Preferujete sviežu, ovocnú, kvetinovú alebo drevitú vôňu? Ak máte záujem o konkrétne typy vôní, bude vám ľahšie sa zamerať na produkty, ktoré vyhovujú vašim preferenciám.

Testujte vône v obchode: Ak máte možnosť, skúste testovať rôzne šampóny priamo v obchode. Môžete si vôňu vyskúšať priamo na vzorke produktu a zistiť, či vám vyhovuje. Pamätajte, že vôňa šampónu sa môže po umytí vlasov mierne zmeniť, preto je dôležité vziať do úvahy aj konečný výsledok.

Zvážte svoje potreby vlasov: Okrem vône je dôležité zvážiť aj potreby vašich vlasov. Vyberte si šampón, ktorý nielenže dobre vonia, ale aj vyhovuje vašim vlasom. Napríklad, ak máte suché vlasy, hľadajte šampóny s hydratačnými zložkami, zatiaľ čo pre mastné vlasy môžete preferovať osviežujúce a čistiace šampóny.

Zistite, čo vás oslovuje: Ak ste v minulosti mali pozitívnu skúsenosť s určitou vôňou šampónu, zvážte možnosť zotrvať pri nej. Vaše obľúbené vône môžu prispieť k pocitu pohody a uvoľnenia počas umývania vlasov.

Hľadajte harmonické kombinácie: Niektoré značky ponúkajú kompletné linky vlasovej kozmetiky s rovnakou vôňou. Ak sa vám páči určitá vôňa šampónu, môžete si zvážiť aj nákup kondicionéru, masky alebo ďalších produktov s rovnakou vôňou, aby ste dosiahli harmonický zážitok.

Parfumovaná vlasová kozmetika nie je len o vôni, ale aj o starostlivosti o vaše vlasy. S rôznorodou ponukou vôní a výhodami, ktoré ponúka pre vaše vlasy, je to skvelá voľba pre každého, kto chce mať nielen krásne voniace, ale aj zdravé a hydratované vlasy. Oslňte svojich priateľov a okolie svojou neodolateľnou vôňou a zároveň si doprajte starostlivosť, ktorú si vaše vlasy zaslúžia.

Starostlivosť o mastné vlasy

mastné vlasy

Vlasy sa stanú mastné, keď mazové žľazy na pokožke hlavy produkujú nadmerné množstvo oleja. Tento olej je prirodzená ochranná látka produkovaná kožnými žľazami a je dôležitý pre udržanie hydratácie vlasov a pokožky.

Čo ovplyvňuje mastnotu vlasov

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu prispieť k nadmernému masteniu vlasov.

Genetika

Genetika hrá významnú úlohu pri určovaní typu vlasov, vrátane toho, ako veľa mastnoty vlasové žľazy produkujú. Niektorí ľudia majú prirodzene aktívnejšie mazové žľazy, čo vedie k mastnejším vlasom.

Hormonálne zmeny

Hormonálne zmeny počas puberty, menštruácie, tehotenstva alebo dokonca v dôsledku hormonálnej nerovnováhy môžu ovplyvniť produkciu vlasových žliaz.

Nadmerné umývanie vlasov

Príliš časté umývanie vlasov môže spôsobiť, že mazové žľazy reagujú produkciou väčšieho množstva mazových žliaz, pretože sa snažia nahradiť stratený olej. To môže viesť k cyklu mastných vlasov. Používajte šampón určený pre mastné vlasy. Obsahujú zložky, ktoré pomáhajú regulovať tvorbu mazu a vyvažovať pokožku hlavy.

Používanie nevhodných výrobkov

Používanie nevhodného šampónu alebo kondicionéra, ktorý nezodpovedá vášmu typu vlasov, môže tiež spôsobiť nadmernú produkciu mazových žliaz.

Stres a strava

Stres a strava môžu tiež ovplyvniť produkciu mazových žliaz. Zvýšený stres alebo nevyvážená strava môžu mať vplyv na hormonálnu rovnováhu a môžu viesť k mastným vlasom.

Tipy na starostlivosť o mastné vlasy

Správna starostlivosť

Pri umývaní si dôkladne vyplachujte vlasy, ale vyvarujte sa nadmernej masáže pokožky hlavy, čo by mohlo stimulovať produkciu mazových žliaz. Používanie kondicionérov by malo byť cielené predovšetkým na dĺžku a končeky vlasov, vyhýbajte sa aplikácii priamo na pokožku hlavy.

Styling vlasov

Minimalizujte používanie tepelných spotrebičov. Tepelné spotrebiče môžu stimulovať produkciu mazových žliaz. Ak je to možné, nechajte vlasy prirodzene vyschnúť a minimalizujte používanie fénov či žehličiek. Taktiež sa vyvarujte prílišnému dotyku vlasov. Časté dotýkanie vlasov môže prenášať mastnotu z rúk do vlasov, čo môže zvýšiť mastnosť.

Zdravý životný štýl

Zdravá strava a hydratácia je taktiež dôležitým faktorom pri starostlivosti o vlasy. Upravte stravu a dodajte do stravy dostatok ovocia, zeleniny a pitného režimu, aby ste udržali telo hydratované. Stres a spánok taktiež ovplyvňujú mastnotu vlasov. Kontrola stresu a dostatočný spánok môžu pomôcť udržať hormonálnu rovnováhu, čo môže ovplyvniť aj produkciu mazových žliaz.

Riešenie mastných vlasov môže zahŕňať používanie šampónov určených pre mastné vlasy, pravidelné umývanie vlasov, minimalizovanie stresu, zdravú stravu a v prípade potreby konzultáciu s odborníkom. Je dôležité nájsť rovnováhu, aby sa pokožka hlavy udržala čistá a svieža, bez nadmerného vylučovania mazových žliaz.

Vplyv stresu na vlasy

stres a vlasy

Zdravie vlasov je často odrazom celkového zdravia. V čase zvýšeného stresu sa môžu výrazne meniť nielen naše emócie, ale aj stav nášho tela a vlasov. Ak sa stretávate so zmenami v kvalite vlasov, môže to byť dôsledkom stresu a psychického zaťaženia.

Stres a vplyv na vlasové folikuly

Stres môže mať priamy vplyv na vlasové folikuly a rast vlasov. Zvýšené hladiny stresu môžu spôsobiť, že viac vlasových folikulov prechádza do fázy vypadávania, čo môže viesť k dočasnému zvýšeniu vypadávania vlasov. Stres môže tiež ovplyvniť rast vlasov a spôsobiť zmeny vo vzore rastu, ako je vypadávanie vlasov v konkrétnych oblastiach hlavy alebo zmeny textúry vlasov.

Problémy spojené so stresom a vlasy

Stres môže mať rôzne nepriaznivé účinky na zdravie vlasov a spôsobiť rôzne problémy. Prinášame niektoré z bežných vlasových problémov spojených so stresom:

Vypadávanie vlasov

Stres môže spôsobiť zvýšenú stratu vlasov, čo vedie k dočasnému alebo aj dlhodobému vypadávaniu vlasov. Vlasové folikuly môžu prejsť do fázy zvýšeného vypadávania v reakcii na stres.

Zmena textúry vlasov

Niektorí ľudia zaznamenávajú zmeny vo svojich vlasoch, ako je zmena textúry, hrubosti alebo dokonca farby v dôsledku vysokého stupňa stresu.

Suché alebo mastné vlasy

Stres môže ovplyvniť mazové žľazy na pokožke hlavy, čo vedie k nadmernému alebo nedostatočnému vylučovaniu olejov, čo má za následok suché alebo mastné vlasy.

Lupiny

Vysoké hladiny stresu môžu zhoršiť problém s lupinami, pretože stres ovplyvňuje celkové zdravie pokožky hlavy.

Pomalý rast vlasov

Ak je telo pod vplyvom vysokého stresu, môže sa to prejaviť aj na rýchlosti rastu vlasov, ktorá sa môže spomaliť.

Lámavosť vlasov

Stres môže oslabiť vlasové vlákna a viesť k lámavosti vlasov, čo vedie k rozštiepeným koncom a slabým vlasom.

Riešenia a prevencia

Je dôležité rozprávať o zvládaní stresu v každodennom živote a jeho vplyve na zdravie. Ak vás trápia problémy so stavom vlasov spojenými so stresom, je dôležité poradiť sa s odborníkom na vlasy alebo dermatológom. Stres je súčasťou života, ale jeho vplyv na naše zdravie je obrovský, vrátane vplyvu na vlasy. Starostlivosťou o našu duševnú pohodu môžeme podporiť aj zdravie a krásu našich vlasov.

Je dôležité si uvedomiť, že každý človek reaguje na stres individuálne a jeho vplyv na vlasy môže byť rozdielny. Dôležité je nezabúdať na starostlivosť o seba a vhodné metódy zvládania stresu, ktoré môžu pomôcť minimalizovať jeho negatívny vplyv na zdravie vlasov. To môže zahŕňať relaxačné cvičenia, meditáciu, pravidelný spánok a vyváženú stravu. Ak sú problémy s vlasmi spojené so stresom závažné alebo trvajú dlhšie, odporúčame vám konzultáciu s odborníkom.

Základy správneho stylingu vlasov – tip na vianočný darček

hair style

Blížiace sa sviatky nás motivujú k štedrosti a darček v podobe krásnych, dobre upravených vlasov je trendy každý rok. Dokonalý vlasový styling nie je vyhradený len pre špeciálne príležitosti. Je to každodenný prejav starostlivosti o seba a vlastnej sebadôvery. Poďte s nami objaviť tajomstvá dokonalého vlasového stylingu a radosti z darovania nádychu pôvabu počas sviatočného obdobia.

Základy dokonalého vlasového stylingu 

Predtým, ako sa ponoríte do stylingových techník, je nevyhnutné porozumieť typu vlasov. Či už rovné, vlnité, kučeravé alebo niečo medzitým, rýchlo sa mastiace, suché, lámavé, či farbené, každý typ vlasov má svoje jedinečné vlastnosti a podľa toho by mal byť prispôsobený aj styling. Základom dokonalého účesu je správna starostlivosť o vlasy. Pravidelné umývanie, používanie kondicionéra a hydratačných masiek sú kľúčové pre udržanie zdravých vlasov a poskytujú dobrý základ pre akékoľvek stylingové snahy. Dôležité sú aj vhodné pomôcky. Kvalitné fény, žehličky, kulmy a kefy navrhnuté pre váš typ vlasov prispievajú k efektívnemu stylingu.

Všestranné stylingové techniky pre každú príležitosť 

Aké účesy sa hodia práve vám? Stavte na nadčasovosť okorenenú aktuálnymi trendmi:

 • Elegantný a rovný účes - klasická voľba pre elegantný styling, uhladené a rovné vlasy dosiahnete žehličkou. Tento štýl je vhodný na bežné aj formálne príležitosti a poskytuje nadčasový a sofistikovaný vzhľad. 
 • Vlny bez námahy - vlny bez námahy sú ideálne pre uvoľnenú atmosféru. Pomocou kulmy alebo žehličky obtočte časti vlasov okolo horúcej časti, aby ste vytvorili voľné vlny, ktoré vyžarujú prirodzený, plážový šarm. 
 • Elegantné doplnky - kvôli wow efektu doprajte svojim vlasom zopár zaujímavých doplnkov, ako sú sponky, hrebienky alebo nevšedné gumičky. Materiál prispôsobte príležitosti - na slávnostné dni sa hodia perly a kvety, na bežné skôr hodvábne mašličky alebo zaujímavé látkové gumičky.
 • Vyčesané vlasy nahor - tieto účesy sú stálicou pre špeciálne príležitosti. Od elegantných drdolov po romantické drdoly s uvoľnenými kučerami lemujúcimi tvár - tento typ účesu umožňuje kreativitu a zároveň poskytuje elegantný a rafinovaný vzhľad. 

Darček luxusnej vlasovej starostlivosti na Vianoce 

Chcete svojich blízkych potešiť a zároveň im nedarovať niečo, čo nevyužijú? Zvážte darovanie luxusného vianočného balíčka zo špecializovaného radu vlasovej starostlivosti. Tieto balíčky často obsahujú výber produktov navrhnutých pre konkrétne typy vlasov alebo konkrétne problémy, a poskytujú komplexný prístup k starostlivosti o vlasy. 

Mnoho renomovaných značiek vlasovej starostlivosti ponúka stylingové línie prispôsobené špecifickým potrebám. Napríklad stylingová línia pre poškodené vlasy môže obsahovať reparačné séra, prípravky chrániace vlasy pred horúcim vzduchom a horúcimi nástrojmi a stylingové produkty, ktoré vyživujú a oživujú poškodené pramene. 

Pre tých, ktorí majú starosti s poškodenými vlasmi, zvážte darovanie výživného radu vlasovej kozmetiky špeciálne formulovaného na riešenie tohto problému. Môže zahŕňať produkty obohatené o zložky ako keratín, arganový olej alebo biotín, ktoré podporujú regeneráciu a omladenie. Poškodené vlasy často túžia po hydratácii. Hľadajte vianočné balíčky, ktoré obsahujú hydratačné šampóny, hĺbkovo ošetrujúce masky a bezoplachové kúry na doplnenie hydratácie a obnovenie vitality.

Komplexný rad pre poškodené vlasy môže obsahovať regeneračné kúry, ako sú séra alebo oleje navrhnuté tak, aby poskytli ďalšiu formu starostlivosti. Tieto produkty zaceľujú rozštiepené končeky, dodávajú lesk a posilňujú vlasy proti budúcemu poškodeniu. 

Zvládnutie základov správneho vlasového stylingu zahŕňa pochopenie vášho typu vlasov a výber správnych nástrojov a techník. Keďže sa blíži sviatočné obdobie, pouvažujte nad darom luxusných balíčkov starostlivosti o vlasy a špecializovaných stylingových línií, ktorými rozmaznávate svojich blízkych. S premyslenými vianočnými darčekmi, ktoré uspokoja individuálne potreby, nielen vylepšíte ich stylingovú rutinu, ale ponúknete aj nádych pôvabu a starostlivosti o seba – ideálny darček pre obdobie radosti a láskavosti k sebe aj k iným.

Proces starnutia vlasov - čo sa deje s vlasmi s pribúdajúcim vekom

starnutie vlasov

Pribúdajúce roky nám pridávajú na elegancii, ale aj naše vlasy prechádzajú prirodzeným procesom starnutia, pričom dochádza k zmenám v štruktúre, farbe a celkovom zdraví. Pochopenie spletitej cesty starnutia vlasov nám umožňuje prijať tieto zmeny a implementovať efektívne postupy starostlivosti. Poďte sa s nami bližšie pozrieť na proces starnutia vlasov, odhalíme fyzické zmeny, hormonálne vplyvy a nevyhnutné postupy starostlivosti, ktoré vyživujú naše vlasy v každom období života.

Vývoj štruktúry a elasticity vlasov 

O vlasy sa dokážete správne postarať len vtedy, ak viete, na aké zmeny sa potrebujete pripraviť. Tu sú najdôležitejšie z nich:

 1. Štrukturálne zmeny: Postupom času vlasy podliehajú štrukturálnym zmenám, ktoré často vedú k zmenšeniu hrúbky a priemeru. Postupné znižovanie počtu vlasových folikulov môže mať za následok viditeľne tenšie pramene, ktoré si vyžadujú prispôsobenú starostlivosť na udržanie objemu a vitality.
 2. Strata pružnosti: Jedným z výrazných znakov starnutia vlasov je strata pružnosti. Vlasové vlákna sa stávajú krehkejšími a náchylnejšími na lámanie, čo ovplyvňuje celkovú odolnosť hrivy. Pochopenie tejto zmeny je kľúčové pre prijatie vhodných opatrení na zvýšenie elasticity a zabránenie zbytočnému poškodeniu. 
 3. Zmeny pigmentácie: Jedným z najpozoruhodnejších aspektov starnutia vlasov je zmena farby. Keď sa produkcia melanínu znižuje, pramene postupne strácajú svoj prirodzený pigment, čo vedie k vzniku sivých alebo bielych vlasov. Prijatie týchto zmien môže byť posilňujúce pre vašu psychiku a ponúka príležitosť experimentovať s novými odtieňmi alebo oceniť svoje prirodzené strieborné tóny. 
 4. Zmeny textúry: Popri zmenách farby sa môže meniť aj štruktúra starnúcich vlasov. Vlasy môžu byť hrubšie alebo viac drôtovité, čo si vyžaduje odlišný prístup k rutinám starostlivosti o vlasy a výberu produktov, aby sa zachovala jemná a dobre tvarovateľná štruktúra.

Hormonálne vplyvy na zdravie vlasov 

Hormonálne výkyvy, najmä počas menopauzy, môžu výrazne ovplyvniť zdravie vlasov. Zmeny hladín estrogénu môžu prispieť k rednutiu vlasov a zvýšenej zraniteľnosti. Pochopenie týchto hormonálnych vplyvov vám umožňuje prispôsobiť svoje stratégie starostlivosti o vlasy tak, aby ste sa zaoberali konkrétnymi problémami počas rôznych životných fáz. 

Hormonálne zmeny môžu tiež viesť k zvýšenému vypadávaniu vlasov alebo dokonca závažnejším stavom, ako je alopécia, teda vypadávanie vlasov na určitých miestach na hlave. Implementácia cielenej starostlivosti, vrátane výživných kúr a masáží pokožky hlavy, môže pomôcť minimalizovať obavy z vypadávania vlasov spojené s hormonálnymi zmenami. 

Výživa starnúcich vlasov pomocou účinnej starostlivosti

Myslite najmä na tieto kroky v rutine starostlivosti o vlasy:

 • Vlhkosť a hydratácia: Starnúce vlasy majú tendenciu byť suchšie, čo si vyžaduje venovať zvýšenú pozornosť zadržiavaniu vlhkosti. Hydratačné šampóny, kondicionéry a pravidelné hĺbkové kúry s obsahom kondicionérov, sa stávajú základnými prvkami rutinnej starostlivosti, aby pramene zostali pružné a zabránilo sa ich lámaniu. 
 • Produkty proti starnutiu vlasov: Začlenenie produktov proti starnutiu vlasov do rutiny môže byť kľúčovým krokom. Od sér proti lámavosti až po omladzujúce masky, tieto špecializované produkty poskytujú cielenú starostlivosť na riešenie jedinečných potrieb starnúcich vlasov. Našťastie existuje celá línia proti starnutiu a lámaniu vlasov, ktorá vám pomôže postarať sa o vlasy tak, aby ste ich starnutie čo najviac spomalili. V súčasnosti je dostupná aj bohatá ponuka vianočných balíčkov s kúrami na posilnenie vlasov, vďaka ktorým viete svojim blízkym, a pokojne aj sami sebe, darovať krásu.
 • Jemné stylingové postupy: Prijatie jemných stylingových postupov je prvoradé pre podporu zdravia starnúcich vlasov. Vyhýbanie sa nadmernému teplu, minimalizovanie tesných účesov, kedy sú vlasy príliš silno prisponkované alebo stiahnuté do gumičiek, a používanie saténových alebo hodvábnych doplnkov môže chrániť krehké pramene pred zbytočným stresom a lámaním. 

Starnutie vlasov je prirodzený stav, ktorý môže prebiehať aj veľmi pôvabne, ak zvolíte premyslené postupy starostlivosti na zvýraznenie a oslavu ich krásy v každej fáze. Pochopenie fyzických zmien, uznanie vplyvu hormónov a prijatie individuálnej starostlivosti umožňuje oceniť jedinečné kúzlo starnúcich vlasov. Keď prechádzame touto cestou, uvedomme si, že múdrosť a charakter vyryté do našich čŕt rozprávajú príbeh o odolnosti, kráse a plynutí času.

Vianoce sa blížia – darujte zdravie a krásu

Vianoce sa blížia – darujte zdravie a krásu

Keď sa blíži čas sviatkov, ovzdušie napĺňa radosť z obdarovávania. Prečo tieto Vianoce neprekvapiť svojich blízkych premysleným a originálnym darčekom, ktorý rozmaznáva ich vlasy a zvýrazní ich prirodzenú krásu? Výber produktov pre zdravie a krásu vlasov je darčekom, ktorý nielen ukáže vašu starostlivosť, ale tiež dodá nádych luxusu ich každodennej rutine. V tomto článku preskúmame úžasný svet darčekov na starostlivosť o vlasy, ktoré budú členovia vašej rodiny počas týchto sviatkov zbožňovať.

Prečo sú darčeky na starostlivosť o vlasy dokonalou voľbou 

Starostlivosť o vlasy je téma blízka každému, pretože zohráva významnú úlohu v našom každodennom vzhľade a sebavedomí. Dobre premyslený darček na starostlivosť o vlasy môže vyjadriť vašu lásku a záujem o blaho vašej rodiny. Tu sú dôvody, prečo je to perfektná voľba: 

 • Každodenný luxus: Produkty starostlivosti o vlasy poskytujú dennú dávku luxusu a starostlivosti o seba, ktorú si vaši blízki môžu užívať v pohodlí domova. 
 • Všestranné možnosti: Darčeky na starostlivosť o vlasy sú k dispozícii v širokej škále možností, od šampónov a kondicionérov až po stylingové nástroje a doplnky. Je tu niečo pre každého. 
 • Posilnená sebadôvera: Skvelé dni vlasov môžu výrazne zvýšiť sebavedomie a celkovú pohodu. Premyslený darček pre starostlivosť o vlasy môže prispieť k tomu, aby sa členovia vašej rodiny cítili čo najlepšie. 

Tipy na darčeky pre starostlivosť o vlasy pre vašu rodinu 

 • Luxusné šampóny a kondicionéry: Investujte do vysoko kvalitných šampónov a kondicionérov, ktoré sú prispôsobené špecifickým potrebám vlasov vašej rodiny. Zvážte bezsulfátové, farbiace alebo hydratačné prípravky.
 •  Nástroje na úpravu vlasov: Profesionálne nástroje na úpravu vlasov, ako sú keramické žehličky, kulmy alebo fény, môžu znamenať veľký rozdiel pri vytváraní domácich účesov ako zo salónu. 
 • Hĺbkové hydratačné kúry: Luxusné vlasové masky a hĺbkové hydratačné kúry sú ideálne na výživu a omladenie suchých alebo poškodených vlasov. 
 • Vlasové doplnky: Krásna sada vlasových doplnkov, ako sú sponky do vlasov, gumičky alebo štýlové čelenky, môže dodať každodenným účesom nádych elegancie. 
 • Darčekové poukážky na služby salónu: Doprajte svojej rodine deň v salóne s darčekovými poukážkami na služby, ako je strihanie vlasov, úprava farby alebo relaxačný spa deň. 
 • Aromaterapeutické oleje: Starostlivosť o vlasy nie je len o fyzickom, ale aj o zmyslovom zážitku. Aromaterapeutické vlasové oleje môžu podporovať relaxáciu a úľavu od stresu a zároveň vyživovať vlasy. 
 • Rozčesávacie kefy a hrebene: Vysokokvalitné rozčesávacie kefy a hrebene so širokými zubami sú šetrné k vlasom a pomáhajú predchádzať ich lámaniu. 
 • Doplnky na rast vlasov: Pre tých, ktorí chcú zlepšiť zdravie svojich vlasov, zvážte darovanie doplnkov na rast vlasov bohatých na základné vitamíny a živiny. 

Tieto Vianoce ukážte členom svojej rodiny, ako veľmi vám na nich záleží, tým, že im darujete zdravie a krásu pre ich vlasy. Premyslený darček pre starostlivosť o vlasy môže pozdvihnúť ich každodennú rutinu, zvýšiť ich sebavedomie a poskytnúť nádych luxusu. Či už ide o luxusný šampón, profesionálny nástroj na úpravu vlasov alebo kúpeľný deň v salóne, vaša rodina ocení námahu a lásku, ktoré boli vynaložené pri výbere darčeka, ktorý zvýrazňuje jej prirodzenú krásu. Oslávte teda obdobie obdarúvania sa  rozmaznávaním svojich blízkych darom krásnych, zdravých vlasov.

5 krokové ošetrenie Ocrys

ocrys blog

Moja mantra starostlivosti o vlasy. Ocrys je vaša mantra starostlivosti o vlasy na dosiahnutie harmónie medzi vonkajšou a vnútornou pohodou. Ocrys zbavuje vlasy a myseľ záťaže každodenného života a prináša holistický a multisenzorický blahobyt. S jedinečným, jemným podpisom vôni pre každý rad je ošetrenie po šampóne Ocrys vhodné pre všetky typy vlasov.

Integrovaný systém pre maximálnu funkčnosť

Krok 0

Príprava/Predpríprava - Guna primer

Ako sa to deje v oblasti farieb na vlasy (s PRE-pigmentáciou alebo RE-pigmentáciou) alebo v oblasti make-upu (vyhladzujúce prípravné sérum, primer) aby sa zlepšila účinnosť ošetrenia, povrch, ktorý sa má ošetrovať, je najskôr pripravený na receptúru pred šampónom, ktorý prípraví štruktúru vlasu. Cenný voliteľný krok, ktorý má rovnaký účinok ako zosilňovač ošetrenia vo všetkých nasledujúcich krokoch.

Krok 1

Očistenie a eliminácia - Ocrys šampón

Krok čistenia je kľúčom k zdravým vlasom, pretože ovplyvňuje celý proces a konečný výsledok. Dôkladné čistenie pochádza z dosiahnutia správnej rovnováhy medzi funkčnými povrchovo aktívnymi látkami prírodného pôvodu v kombinácii s technologickou zložkou. Šampóny Ocrys sú obohatené o špeciálnu zmes intenzívne hydratujúcich a ošetrujúcich kyselín hyalurónových, ktoré zvyšujú lesk a odolnosť. 

Či už je číra alebo krémová, textúra šampónov Ocrys je ideálna na premenu kroku čistenia na zmyslový zážitok. Ľahko sa nanášajú a penia do vzácnej mikropeny s penovým efektom, ktorá jemne odstraňuje všetky zvyšky z vlasov a pokožky hlavy a zároveň uvoľňuje vzácne aktívne zložky, ktoré sú prospešné pre štruktúru vlasov. Tieto ľahko umývateľné šampóny zanechajú vlasy jemné a pripravia ich na krok ošetrenia (podľa potreby kondicionér alebo maska).

Krok 2

Výživa a starostlivosť - Ocrys kondicionér alebo maska

Krok masky alebo kondicionéru je najbohatšia časť systému. Je to kľúčový krok k tomu, čo chceme dosiahnuť, a bez problémov sa spája a funguje v synergii s krokmi, ktoré mu predchádzajú. Masky a kondicionéry systému Ocrys koncentrujú funkcie, ktoré pomáhajú vlasom udržiavať vyváženú úroveň hydratácie. Formulované s biologicky spracovateľnými zložkami prírodného a organického pôvodu.

Či už sú krémovejšie alebo tekutejšie, textúry masiek a kondicionérov Ocrys sa líšia v závislosti od typu vlasov, vďaka čomu sa ľahšie nanášajú a oplachujú. Ak sa nechajú pôsobiť 3 až 10 minút v závislosti od typu vlasov, pôsobia hlboko a uvoľňujú vzácne funkčné aktívne zložky do štruktúry vlasov.

Krok 3

Zosilňovač/Booster - Ocrys guna mask

Ak je potrebný intenzívnejší zásah na obnovenie štruktúry vlasov, môžeme použiť reštrukturalizačný booster na zintenzívnenie kúry. Obohatený o Oxilamine, ultrabohatú receptúru technologicky aktívnych zložiek, vyvinutý ako posledný krok systému, ktorý pôsobí na štruktúru vlasov a zároveň dodáva maximálnu jemnosť. Cenný alternatívny krok k funkčným maskám Ocrys, ktorý má rovnaký účinok ako booster/posilňovač vo všetkých predchádzajúcich krokoch.

Krok 4

Ochrana vlasov - Surya volumizig (pre jemné vlasy) alebo Surya glowing (pre hrubšie vlasy)

Aplikuje sa na vlhké vlasy bez oplachovania, posledný krok Ocrys zvyšuje lesk a ochranu. Na výber sú dve možnosti: bohatší, intenzívnejší efekt, ideálny pre hustejšie vlasy, a svetlejší, jemnejší rozjasňujúci efekt aj pre tie najjemnejšie vlasy. Obe možnosti, obohatené o zmes hyalurónových kyselín pre optimálnu hydratáciu vlasov, zanechávajú vlasy lesklejšie, ľahšie sa rozčesávajú a zároveň eliminujú statickú elektrinu.

Kedy použiť výrobky s keratínom? Poradíme vám

kedy pouzit keratin

Krásne a zdravé vlasy sú symbolom sebadôvery. Napriek tomu mnohí z nás čelia bežným problémom s vlasmi, ako je poškodenie, krepovatenie a nepoddajné kučery. Vyskúšajte im dodať keratín, tajnú zložku, ktorá dokáže zmeniť vaše vlasy z nudných na oslnivé. 

Tipy na starostlivosť o vlasy 

Predtým, ako sa ponoríme do keratínovej mágie, tu je niekoľko základných tipov na starostlivosť o vlasy, aby ste ich udržali v najlepšej forme. 

 1. Pravidelné zastrihávanie: Pravidelné zastrihávanie vlasov (každých 6-8 týždňov) pomáha odstrániť rozštiepené končeky a udržiavať celkové zdravie vašich vlasov. 
 2. Jemné šampónovanie: Rozhodnite sa pre šampóny bez sulfátov, ktoré nezbavujú vlasy ich prirodzených olejov. 
 3. Hydratačný kondicionér: Použite hydratačný kondicionér so zameraním na končeky, aby boli vaše vlasy jemné a zvlhčené. 
 4. Vyhnite sa nadmernému používaniu tepla: Obmedzte používanie tepelných stylingových nástrojov a vždy pred stylingom naneste tepelnú ochranu. 
 5. Vhodná strava a hydratácia: Dobre vyvážená strava a veľa vody môžu výrazne ovplyvniť zdravie a vzhľad vašich vlasov. 
 6. Keratínové kúry: Zvážte začlenenie vlasových kúr na báze keratínu do vašej rutiny, aby ste zlepšili silu a lesk vašich vlasov.

Typy vlasov, ktoré profitujú z keratínu 

Keratín je všestranný a prospešný pre rôzne typy vlasov, ale najviac prospechu z neho budú mať: 

 • Poškodené vlasy: Keratín pomáha opraviť a posilniť vlasy, ktoré boli poškodené teplom, chemikáliami alebo environmentálnymi faktormi. 
 • Kučeravé vlasy: Vyhladzuje a skrotí krepovatenie, vďaka čomu sú vlasy poddajnejšie a lesklejšie. Keratín dokáže uvoľniť kučery, vďaka čomu sú jemnejšie a ľahšie sa upravujú. 
 • Farbené vlasy: Keratínové kúry pomáhajú uzamknúť farbu a predlžujú žiarivosť farbených vlasov. 

Keratín je proteín, ktorý sa prirodzene nachádza vo vlasoch, pokožke a nechtoch. Pôsobí ako ochranný štít pre vaše vlasy, posilňuje pramene a zabraňuje lámaniu. Keratínové kúry vypĺňajú medzery v štruktúre vlasov, obnovujú ich silu a prirodzený lesk. Znižujú lámavosť a štiepenie končekov. Keratín vyhladzuje vlasovú kutikulu, znižuje krepovatenie a zvyšuje lesk. Skrotené vlasy sú lepšie upraviteľné, čo uľahčuje ich česanie ako aj celkovú tvorbu účesov. Nebudete musieť pred zrkadlom v kúpeľni tráviť celé hodiny a potom sa obávať toho, ako strapato vyzeráte. Keratínové kúry môžu trvať niekoľko týždňov a poskytujú trvalé výhody. 

Ako používať keratín na ošetrovanie vlasov?

Kozmetika s keratínom môže mať rôzne podoby a vy si vyberiete tie, ktoré vám najviac sedia, pripadne, ktoré sa vám budú najjednoduchšie používať. Pokiaľ máte záujem o niekoľko

 • Šampóny a kondicionéry s obsahom keratínu: Tieto produkty sú určené na každodenné použitie a poskytujú keratínové ošetrenie s nižšou dávkou pri každom umytí.  Ich veľkou výhodou je, že ich môžete požívať dlhodobo.
 • Keratínové masky a séra: Tieto produkty sú intenzívnejšie, ponúkajú hĺbkovú úpravu a výživu. Používajú sa s pauzami, napríklad niekoľkokrát po sebe po umytí vlasov, raz za dva mesiace.
 • Profesionálne keratínové kúry: Tieto kúry v salóne ponúkajú najvýznamnejšie výsledky. Zahŕňajú aplikáciu keratínového roztoku na vlasy, po ktorej nasleduje tepelná úprava, aby sa produkt uzavrel do štruktúry vlasov.

Keratínový darček na Vianoce 

Hľadáte ideálny vianočný darček pre milovanú osobu? Zvážte balíček vysoko kvalitných vlasových produktov s obsahom keratínu. Či už ide o luxusný keratínový šampón a kondicionér, vyhladzujúce sérum alebo darčekový poukaz na profesionálne keratínové ošetrenie v renomovanom salóne, dar keratínu je gestom lásky a starostlivosti o seba. Je to úžasný spôsob, ako pomôcť svojim priateľom a rodine dosiahnuť úžasné a zdravé vlasy v budúcom roku. 

Keratín vstupuje do starostlivosti o vlasy ako superhrdina a ponúka množstvo výhod pre rôzne typy vlasov, najmä pre poškodené, krepovité alebo nepoddajné vlasy. Začlenením keratínu do vašej rutiny starostlivosti o vlasy môžete obnoviť a omladiť vlasy, ktoré budú vďaka nemu silnejšie, hladšie a žiarivejšie. Darček vlasových produktov s obsahom keratínu na Vianoce môže byť navyše skvelým spôsobom, ako ukázať svojim blízkym, že vám záleží na ich pohode a sebadôvere. So správnou starostlivosťou a kúzlom keratínu môžete vy a vaši blízki vykročiť do nového roka s rozprávkovou korunou krásy.

Krásne a zdravé vlasy s vlasovou kozmetikou Jean Paul Myné

Jean Paul Myné

Jean Paul Myné je značka, ktorá sa špecializuje na profesionálne vlasové produkty, známe najmä pre svoje inovatívne vlasové kúry a formulácie. Odborníci vo svete starostlivosti o vlasy, ale aj užívatelia, ktoré tieto produkty používajú doma, sa zhodujú v tom, že táto značka ponúka pridanú hodnotu, ktorú u iných výrobcov nenájdete. V čom spočíva jej originalita?

Výhody vlasovej kozmetiky Jean Paul Myné

Používanie vlasovej kozmetiky Jean Paul Myné so sebou prináša nasledujúce benefity:

 • Inovatívne zloženie – produkty Jean Paul Myné sú často chválené pre svoje pokrokové zloženie a použitie vysoko kvalitných ingrediencií. To zahŕňa špičkovú technológiu na efektívne riešenie špecifických problémov vlasov. 
 • Regenerácia a výživa vlasov – mnohí používatelia tvrdia, že produkty Jean Paul Myné pomáhajú opraviť poškodené vlasy a poskytujú výživu, výsledkom čoho sú zdravšie a lepšie upraviteľné vlasy. Dôležitejšie ako styling je totiž mať prirodzene zdravé vlasy, ktoré vyzerajú dobre aj bez úpravy. Tieto produkty sa zameriavajú na ich hebkosť, lesk, regeneráciu a minimalizovanie vzniku rozštiepených končekov. 
 • Dlhodobé výsledky – niektorí zákazníci uvádzajú, že účinky produktov Jean Paul Myné sú dlhodobé, čím sa znižuje potreba častej aplikácie. 
 • Výsledky na profesionálnej úrovni – rad produktov Jean Paul Myné je primárne určený pre profesionálnych stylistov, takže produkty poskytujú výsledky ako v salóne, čo umožňuje kaderníkom dosiahnuť výnimočné výsledky pre svojich klientov. Zároveň však viete získať dokonalé ošetrenie vlasov ako od profesionálov aj u vás doma. 
 • Ošetrenia na mieru – táto značka ponúka rad produktov navrhnutých pre rôzne typy vlasov a problémy, ktoré používateľom a stylistom umožňujú prispôsobiť kúry individuálnym potrebám. 
 • Ochrana farby – pre tých, ktorí majú farbené vlasy, môžu produkty Jean Paul Myné byť najlepšími priateľmi, lebo obsahujú zloženie, ktoré pomáhajú zachovať farbu vlasov a predlžujú žiarivosť farbených vlasov. 
 • Etickosť a produkty, ktoré nie sú testované na zvieratách – kozmetické prípravky Jean Paul Myné uprednostňujú ekologické zloženie, obaly šetrné k prírode a etické princípy pri vývoji aj výrobe zaužívaných aj nových produktov. Vďaka tomu táto značka osloví spotrebiteľov, ktorí oceňujú etické a udržateľné produkty. 

Ako pri každej značke vlasových produktov, individuálne skúsenosti sa môžu líšiť a pri výbere tých správnych produktov pre vaše potreby je nevyhnutné zvážiť váš špecifický typ vlasov a problémy, ktoré máte s vlasmi alebo s vlasovou pokožkou. 

Ako používať vlasovú kozmetiku Jean Paul Myné?

Podrobné návody ako na to nájdete na obaloch produktov tejto značky, povedzme si však o štyroch základných typoch produktov a o krokoch, ktoré je potrebné pri nich dodržiavať.

Šampón

 1. Dôkladne si navlhčite vlasy teplou vodou. 
 2. Naneste malé množstvo šampónu Jean Paul Myné do dlaní. 
 3. Vmasírujte šampón do vlasovej pokožky a vlasov a vytvorte penu. 
 4. Dôkladne opláchnite vodou, kým sa nevymyje všetok šampón. 

Kondicionér 

 1. Po umytí šampónom vytlačte z vlasov prebytočnú vodu. 
 2. Vezmite množstvo kondicionéru Jean Paul Myné vo veľkosti lieskového orecha a naneste ho do strednej dĺžky a končekov vlasov. 
 3. Nechajte kondicionér pôsobiť odporúčaný čas (zvyčajne 6 minút). 
 4. Dôkladne opláchnite vodou, kým sa kondicionér úplne nevymyje. 

Vlasové kúry alebo masky 

 1. Naneste vlasovú kúru alebo masku na čisté, uterákom vysušené vlasy. 
 2. Vmasírujte produkt do vlasov a venujte zvýšenú pozornosť poškodeným alebo problematickým oblastiam. 
 3. V závislosti od návodu na produkt ho nechajte pôsobiť odporúčaný čas (zvyčajne niekoľko minút až niekoľko hodín), aby kúra prenikla do vlasov a vyživila ich. 
 4. Dôkladne opláchnite vodou a upravte si vlasy podľa potreby. 

Stylingové produkty

 1. Naneste požadovaný stylingový produkt Jean Paul Myné do vlhkých alebo suchých vlasov v závislosti od pokynov k produktu. 
 2. Rozotrite produkt rovnomerne po vlasoch a zamerajte sa na oblasti, kde chcete dosiahnuť požadovaný štýl alebo efekt. 
 3. Upravte si vlasy pomocou preferovaných techník, ako je fénovanie, vyrovnávanie, kulmovanie alebo česanie.
Ako docieliť zdravý vzhľad vlasov v každom ročnom období

vlasy v kazdom rocnom obdobi

Starostlivosť o vlasy by mala byť prispôsobená rôznym ročným obdobiam, pretože počas každého obdobia sú vlasy vystavené rozličným vplyvom. Dosiahnutie zdravého vzhľadu vlasov počas celého roka si vyžaduje konzistentnú starostlivosť a pozornosť k potrebám vlasov v rôznych podmienkach. Tu nájdete rady a tipy, ako sa starať o vlasy počas jednotlivých ročných období.

Jarná starostlivosť o vlasy

Na jar trápi mnohých z nás vypadávanie vlasov. Zamerajte sa na produkty, ktoré zabraňujú vypadávaniu vlasov, revitalizujú ich a pre dodajú im okamžitú kondíciu. Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ako je vitamín E, biotín a zinok. 

Hydratácia

Po zime, kedy sú vlasy náchylnejšie na vysušovanie, je dôležité používať šampóny a kondicionéry na udržanie vlhkosti vo vlasoch. Obzvlášť dôležité je udržať vlasy hydratované v prípade farbených vlasov.

Letná starostlivosť o vlasy

Ochrana vlasov pred slnkom

Slnečné lúče môžu poškodiť vlasovú štruktúru. S príchodom slnečných dní chráňte vlasy pred UV žiarením nosením pokrývky hlavy a používaním vlasových produktov s UV ochranou.

V lete môžu byť vlasy náchylnejšie na vysušovanie, preto ich pravidelne ošetrujte kondicionérmi a olejmi na vlasy. Zvážte tiež možnosť skrátenia vlasov kvôli ľahšej údržbe a zamedzeniu prehrievania hlavy. Po kúpaní v bazéne alebo mori si vždy opláchnite vlasy čistou vodou, aby ste odstránili zvyšky chlóru alebo soli.

Jesenná starostlivosť o vlasy

Jesenná starostlivosť o vlasy by mala byť zameraná na regeneráciu, posilnenie a ochranu pred chladným počasím.

Posilnenie vlasov

Po letnej záťaži pridajte do svojej starostlivosti o vlasy produkty, ktoré podporujú ich zosilnenie a regeneráciu. Používajte výživné kondicionéry a masky bez sulfátov s vitamíny A, E a prísadami ako zelený čaj, bambucké maslo, ibištek či aloe vera na obnovenie vlasov.

Obmedzte tepelné úpravy

Po lete a pred zimou minimalizujte tepelné úpravy vlasov, aby ste im umožnili zotaviť sa.

Zimná starostlivosť o vlasy

Udržiavanie zdravých vlasov počas zimy si vyžaduje zvýšenú starostlivosť kvôli chladu a suchu. V zime vlasy často trpia aj kvôli vnútornému vykurovaniu. Mráz v priamom kontakte s pokožkou hlavy tiež nepriaznivo ovplyvňuje vlasovú štruktúru. Pokožka sa bráni väčším mastením, z čoho môžu vzniknúť lupiny. Ak sa objavia lupiny, je dôležité používať produkty, ktoré slúžia na ich aktívne odstránenie a zbavujú pocitu svrbenia pokožky hlavy, aby boli vaše vlasy aj počas zimy zdravé a lesklé.

Masáž vlasovej pokožky

Najmä v zime je dôležité podporovať cirkuláciu krvi masážami vlasovej pokožky masážnou kefou na vlasy. Masážna kefa pomáha prekrvovať pokožku a tým podporuje rast vlasov a zdravie pokožky hlavy.

Zdravé a lesklé vlasy počas celého roka

Tu je niekoľko všeobecných tipov, ktoré vám pomôžu udržať si zdravé a lesklé vlasy počas všetkých ročných období.

 1. Správne umývanie: Používajte jemné šampóny a kondicionéry, ktoré sú vhodné pre váš typ vlasov. Pri umývaní vlasov sa snažte používať vlažnú vodu namiesto horúcej, aby ste minimalizovali vysušovanie vlasov a pokožky hlavy.
 2. Vyvážená strava: Zdravé vlasy začínajú vnútri. Konzumujte stravu bohatú na bielkoviny, vitamíny (najmä vitamíny A, C a E), minerály (ako je zinok a železo) a omega-3 mastné kyseliny, ktoré posilnia vlasy a podporia ich rast.
 3. Dostatočná hydratácia: Piť dostatok vody je dôležité pre hydratáciu nielen pokožky, ale aj vlasov. Dostatočná hydratácia pomáha udržiavať vlasy pružné a zdravé.
 4. Ochrana pred teplom: Pri používaní fénu, žehličky alebo kulmy nezabudnite na ochranné produkty na tepelnú úpravu vlasov, aby ste minimalizovali poškodenie vlasov spôsobené vysokými teplotami. 
 5. Pravidelné podstrihávanie: Pravidelné podstrihávanie vlasov eliminuje rozštiepené končeky a podporí zdravý rast vlasov.
 6. Pozor na žehlenie a kulmovanie: Pokiaľ je to možné, minimalizujte farbenie, kulmovanie alebo žehlenie vlasov, ktoré môžu oslabiť štruktúru vlasov.
 7. Vhodná starostlivosť podľa ročných období: Prispôsobte starostlivosť o vlasy podľa konkrétneho ročného obdobia a jeho vplyvov.
 8. Zdravý spánok a minimalizácia stresu: Kvalitný spánok a redukcia stresu majú priaznivý vplyv na celkovú kvalitu vlasov.
 9. Používanie vhodných vlasových produktov: Vyberte si produkty určené pre váš typ vlasov, či už ide o šampóny, kondicionéry, masky alebo oleje.
 10. Masáž vlasovej pokožky: Z času na čas masírujte vlasovú pokožku jemnými pohybmi, čím zlepšíte prekrvenie a podporíte rast vlasov.

Pamätajte, že každý má iný typ vlasov a individuálne potreby, preto sa nebojte experimentovať s rôznymi produktmi a tak nájsť tú najlepšiu starostlivosť pre vaše vlasy. Všeobecne platí, že nezabúdajte na pravidelné umývanie a kondicionovanie vlasov, vyhýbajte sa nadmernému používaniu tepelných stylingových nástrojov a pravidelne strihajte rozštiepené končeky. Venujte svojim vlasom pozornosť a starostlivosť, aby ste udržali ich krásu a zdravý vzhľad v každom ročnom období.

Prečo používať kondicionér na vlasy?

kondicioner

Kondicionér na vlasy je výrobok, ktorý sa používa po umytí vlasov a slúži na zlepšenie ich stavu a kvality. Obsahuje výživné látky a môže byť zameraný na rôzne veci - udržiavanie farby chemicky zafarbených vlasov, dodanie lesku, hydratácia suchých vlasov... Kondicionér pomáha zjemniť a zvláčniť vlasy, zvyšuje ich elasticitu, znižuje krepovitosť, uľahčuje rozčesávanie a chráni vlasy pred poškodením a lámavosťou.

Pri výbere kondicionéra na vlasy je dôležité zvážiť vlastnosti vašich vlasov, aby sa použitý kondicionér hodil práve pre konkrétny typ vlasov. Existujú kondicionéry určené pre rýchlo sa mastiace vlasy a celkom iné sú kondicionéry určené pre suché vlasy - tie obsahujú napríklad argánový olej. Osoby s jemnými vlasmi majú rady kondicionéry bez silikónov, pretože silikóny môžu uviaznuť vo vlasoch a spôsobiť ich zaťaženie a spľasnutosť. Preto je potrebné si vybrať kondicionér, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a typu vlasov. A ak budete stále nerozhodní a vaše vlasy nemajú nejaké konkrétne problémy alebo "výstrelky", stavte na univerzálny kondicionér určený pre všetky typy vlasov.

Vplyv kondicionéra na vlasy

Existujú však aj nevýhody používania kondicionéru na vlasy. Niektoré výrobky môžu obsahovať zložky, ktoré majú negatívny vplyv na vlasy a spôsobiť alergické reakcie. Používanie príliš veľkého množstva kondicionéru môže vlasy zaťažiť a vytvoriť tak účes bez objemu a bez vzdušnosti - tento problém jednoducho odstránite tak, že budete používať primerané množstvo produktu. Okrem toho, ak sa kondicionér neumyje z vlasov správne, môže spôsobiť, že vlasové folikuly zostanú upchaté a to môže viesť k zhoršeniu kvality vlasov.

Celkovo, používanie kondicionéru na vlasy môže byť veľmi užitočné pre zlepšenie stavu vlasov a zvýšenie ich zdravia, pokiaľ sa používa správne a vyberá sa podľa vhodnosti pre typ vlasov, ale zároveň si treba byť vedomý aj možných nevýhod.

Ako používať kondicionér na vlasy?

Aby ste správne použili kondicionér na vlasy, postupujte nasledovne:

 1. Umyte vlasy šampónom: Pred aplikáciou kondicionéra je potrebné vlasy dôkladne umyť šampónom. Opláchnite vlasy teplou vodou, naneste malé množstvo šampónu a jemne ich masírujte, až kým nevznikne hustá pena. Potom dôkladne opláchnite vlasy vodou.
 2. Vytlačte malé množstvo kondicionéra: Z kondicionéru vytlačte malé množstvo (veľkosť hráška, závisí od dĺžky a hrúbky vlasov).
 3. Rozotrite kondicionér medzi dlaňami: Najlepšie je rozotrieť kondicionér medzi dlaňami, aby sa rovnomerne rozložil a zahrial. To pomáha lepšiemu strebávaniu prípravku do vlasov.
 4. Aplikujte kondicionér na vlasy: Rozotrite kondicionér zhora nadol po celom povrchu vlasov. Dôkladne ho vmasírujte do vlasov a vyhýbajte sa aplikácii na pokožku hlavy, ak nie je špecifikované inak na obale kondicionéra. Ak máte dlhé vlasy, špeciálne sa zamerajte na končeky vlasov, kde je väčšie riziko poškodenia a lámavosti.
 5. Nechajte pôsobiť: Podľa odporúčaní na obale produktu nechajte kondicionér pôsobiť na vlasoch po dobu určenú na zlepšenie ich kondície. Zvyčajne to býva od 1 do 5 minút. Pokiaľ používate kondicionér na farbené vlasy, môžete ho nechať pôsobiť dlhšie, keďže ide o veľmi namáhanú korunu krásy, ktorá vyžaduje viac starostlivosti a výživy.
 6. Dôkladne opláchnite vlasy: Po uplynutí doby pôsobenia dôkladne opláchnite vlasy teplou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky kondicionéra. Uistite sa, že si oplachujete vlasy dostatočne dlho, aby nezostal žiadny kondicionér vo vlasoch, najmä nie pri korienkoch.
 7. Sušenie vlasov: Po opláchnutí kondicionéra vlasy jemne osušte uterákom. Môžete použiť aj fén alebo nechať vlasy prirodzene schnúť.

Pamätajte, že frekvencia používania kondicionéra závisí od vás a od potrieb vašich vlasov. Niektorí ľudia preferujú používať kondicionér zakaždým, keď si umyjú vlasy, zatiaľ čo iní uprednostňujú jeho použitie menej často, napríklad raz týždenne. Čím sú vlasy jemnejšie, tým opatrnejšie volíme frekvenciu používania kondicionéra. Naopak, u dlhých a nepoddajných vlasov je kondicionér zázrakom na ich zjemnenie a úpravu.