Arganový olej na vlasy

arganovy olej

Populárny elixír krásy sa získava z arganového stromu a je plný výživných látok a ochranných prísad pre naše vlasy. Je bohatý na antioxidanty a vitamíny, ale ako konkrétne pomáha našim vlasom?

Benefity arganového oleja pre vlasy

  • Hydratuje a zjemňuje - arganový olej na vlasy je od dávna známy ako hydratujúci prípravok na vlasy, vďaka ktorému sú jemné na dotyk.
  • Zvyšuje elasticitu vlasov - vysoký obsah antioxidantov, vitamínu E a esenciálnych mastných kyselín prirodzene pomáha zvyšovať elasticitu vlasov, čo spôsobuje silnejší lesk.
  • Funguje ako prevencia lámavosti - sila arganového oleja spočíva v obsahu vitamínu E, ktorý podporuje zdravie vlasov, pretože dokáže neutralizovať poškodenie vlasov v dôsledku pôsobenia voľných radikálov a iných vplyvov. Či už si to uvedomujeme, alebo nie, každý deň vystavujeme svoje vlasy znečistenému prostrediu, chemikáliám v kozmetických prípravkoch a v strave, ako aj pomôckam na úpravu vlasov, ktoré využívajú teplo. Vitamín E pomáha spevňovať folikuly vlasov a pôsobí ako prevencia ich lámavosti.
  • Ochrana vlasov pred mechanickým stresom - ide o poškodzovanie vlasov pri fénovaní a natáčaní, kedy sa vlasy nielen prehrievajú, ale aj ohýbajú a naťahujú.
  • Zvyšovanie lesku - arganový olej chráni vlasy pred suchosťou a dodáva výživu vlasom aj keď sú pravidelne farbené. 

Vhodný typ vlasov

Vo všeobecnosti je možné arganový olej použiť na akýkoľvek typ vlasov, ale nanáša sa rôznym spôsobom. Ideálny je na husté, kučeravé alebo výrazne zafarbené vlasy. Ak máte jemné vlasy, ktoré sa rýchlo mastia, môže ich olej zaťažiť. Preto ho nanášajte iba v maličkom množstve na vlhké končeky vlasov, vyhnite sa korienkom, tak zabezpečíte hydratáciu vlasov.

Ako používať arganový olej

Pár kvapiek oleja si naneste na dlane a pošúchajte ich o seba. Tak sa olej zahreje. Pokiaľ máte husté a suché vlasy, môžete olej naniesť na celé dĺžky. Ideálne je nanášať ho do vlhkých alebo polosuchých vlasov po ich umytí. Pokiaľ máte vážne poškodené a vysušené vlasy, môžete si dopriať olej aj ako masku na celé vlasy, zabaliť ich do uteráka a po polhodine si vlasy umyte bežným šampónom.

Späť na slovník