Sérum na rast vlasov

serum na vlasy

Séra na vlasy obsahujú rôzne ingrediencie, vďaka ktorým sa starajú o zdravie a vzhľad našich vlasov. Niektoré zabezpečia, aby neboli rozstrapatené a elektrizujúce, iné pomáhajú bojovať so suchými a poškodenými vlasmi. Ďalšie sú zamerané skôr na pokožku hlavu, ak vás napríklad svrbí a je vysušená. Dnes sa bližšie zoznámime so sérami určenými na rast vlasov, ktoré pôsobia priamo v ich korienkoch.

Sérum je ľahká tekutina, ktorú aplikujeme na pokožku hlavy a niekedy aj na celú dĺžku vlasov. Keď hovoríme o sére na rast vlasov, funguje tak, že stimuluje vlasové folikuly, aby z nich vyrastalo viac vlasov. Niektoré séra tiež pomáhajú vlasom, aby boli hrubšie a vďaka tomu pôsobia objemnejšie a hustejšie. A existujú aj séra, ktoré podporujú rast vlasov na miestach, kde úplne vypadali.

Ďalšie benefity séra na rast vlasov

Okrem podpory rastu poskytujú séra aj celkovú starostlivosť o vlasy. Obsahujú vitamíny a minerály, ktoré prispievajú k zdraviu pokožky a vlasov, najmä antioxidanty bojujúce proti vplyvu stresu a znečisteného prostredia, ako je vitamín C

Za pár týždňov sa môže znížiť množstvo vypadnutých vlasov ako aj rast silnejších a hrubších vlasov, pretože nemá zmysel podporovať rast nových jemných vlasov, ktoré jednoduchšie vypadnú. Ďalším benefitom je hydratácia pokožky, ktorá nesvrbí a netvoria sa na nej lupiny. Vlasy sa vďaka hydratácii neštiepia a sú lesklejšie. Pokiaľ je vaša pokožka podráždená, dokážu ju obnoviť a upokojiť tak, že zachovávajú jej prirodzenú tukovú vrstvu - to samozrejme neznamená, že budú vaše vlasy mastné, iba na pokožke ostane ochranná vrstva prirodzeného mazu.

Ako používať sérum na rast vlasov

Postupujte v niekoľkých krokoch:

  • Vlasy môžete mať suché aj mokré, obe tieto možnosti sú v poriadku, ale musia byť čisté.
  • Poriadne sérum pretrepte vo fľaštičke a prezrite si miesta, na ktorých najviac potrebujete obnoviť rast vlasov.
  • Rozdeľte si vlasy na pramene a nanášajte sérum priamo na pokožku.
  • Po nanesení produktu ho krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky. 
  • Keď sa produkt vstrebá, nevymývajte ho. Nechajte ho pôsobiť.
  • Tento proces opakujte každý deň, aby boli výsledky čo najlepšie.

Späť na slovník