Mikrocirkulácia vlasov

Mikrocirkulácia vlasov

Mikrocirkulácia vlasov je zodpovedná za prívod výživných látok a kyslíka do miest, kde vlasy vyrastajú. Ak je mikrocirkulácia nedostatočná, pokožka hlavy je vysušená a takpovediac neúrodná. Vlasom sa na nej nedarí, môžu začať vypadávať a sú podvýživené - akoby boli hladné a smädné.

Čo hrozí pri nedostatočnej mikrocirkulácii vlasov?

Ak klesne mikrocirkulácia, vlasový korienok nedostáva dostatočné množstvo výživy potrebnej na to, aby z neho vyrastali krásne a zdravé vlasy. Postupne oslabuje a stráca svoju vitalitu. V takomto prípade z korienkov vyrastajú vlasy, ktoré sú slabé, matné, tenšie a ľahko vypadávajú. Ak k tomu pridáme časté sušenie vlasov fénov alebo úpravu pomocou horúcich pomôcok, koruna krásy sa premení na nočnú moru. Slabá cirkulácia krvi v pokožke hlavy spôsobuje aj to, že sa v nej ukladajú toxíny. Aby boli vlasy zdravé, je potrebné mikrocirkuláciu zachovať a podporiť.

Ako stimulovať pokožku hlavy?

Keď je pokožka hlavy unavená, potrebuje byť oživená, aby boli vlasy silnejšie a krajšie. Dosiahneme to pomocou používania vhodných kozmetických prípravkov na ošetrovanie vlasov a vlasovej pokožky - od šampónov, cez kondicionéry až po masky na pokožku.

Medzi účinné látky patria esenciálne oleje a prírodné extrakty. Napríklad pomarančový olej pôsobí ako tonikum, ktoré podporuje prekrvenie pokožky hlavy. Okrem toho pôsobí aj na mikrocirkuláciu v oblasti vlasových folikul. 

Podobne funguje levanduľový extrakt, ktorý má tri pozitívne účinky - okrem zlepšenia mikrocirkulácie podporuje aj relaxáciu a čistenie pokožky. Zbavuje nás totiž plesní a baktérií, ktoré vlasy veľmi oslabujú.

Ricínový olej je ďalšou účinnou látkou bojujúcou s nedostatočnou mikrocirkuláciou. Podporujú aj jemnosť a lesk vlasov a množstvo keratínu.

Vhodný šampón a masážne oleje

Základom starostlivosti o vlasy je ich pravidelné umývanie. Šampón by mal obsahovať účinné látky a zároveň iba jemne čistiť pokožku, aby ju nevysušoval. Počas umývania vlasov je potrebné pokožku masírovať krúživými pohybmi. Takto mechanicky prirodzene stimulujeme jej prekrvenie.

Masáž si môžeme dopriať aj keď si práve vlasy neumývame. Budeme potrebovať vhodné oleje alebo masku na vlasy, ktorá hydratuje pokožku a dodáva jej vitamíny a antioxidanty.

Späť na slovník