Difuzér na vlasy

difuzer

Ak máte prirodzene vlnité alebo kučeravé vlasy, dobre viete, že ich sušenie môže trvať celé hodiny. Keď sa ich rozhodnete umývať, môže vám ich úprava zabrať väčšinu dňa. Ale čo keby sme vám povedali, že to tak nemusí byť? Zjednodušte si život pomocou difuzéra - skutočne to funguje!

Difuzér na vlasy je pomôcka, ktorú pripevníte ku svojmu fénu na vlasy. Jeho úlohou je rovnomerne rozložiť teplo na väčšiu plochu vašich vlasov. Je pokrytý pichliačmi, ktoré pomáhajú oddeľovať od seba vlny alebo kučery. Zároveň ich nadvihujú pri korienkoch a zväčšujú objem vlasov. Keď používate fén na vlasy s jeho bežným nadstavcom, vytvára silný a priamy prúd horúceho vzduchu. Difuzér eliminuje tento koncentrovaný silný prúd a rozkladá ho na jemnejší prúd pôsobiaci na väčšiu plochu vlasov. Práve v tom spočíva tajomstvo zachovania prirodzenej štruktúry vlasov. Jeho najväčšou výhodou je, že vám umožní vysušiť vlasy rýchlo a do krásy. Nevytvára krepovitý efekt alebo rozstrapatené elektrizujúce vlasy. 

Pre koho je difuzér vhodný?

Difuzér na vlasy môže požívať ktokoľvek, ale je obzvlášť nápomocný pre ľudí s vlnitými a kučeravými vlasmi. Jeho schopnosť zabrániť elektrizovaniu vlasov a zväčšiť ich objem patrí k hlavným dôvodom, prečo by mal byť difuzér súčasťou výbavy každého kaderníka.

Ako používať difuzér na vlasy

Najpoužívanejšou technikou je položenie vlasov od polovice ich dĺžky až po končeky a jemné nadvihnutie celého fénu smerom k pokožke hlavy, pokiaľ sa vlasy nevysušia. Rukou ich môžete jemne stlačiť. Takto sa kučery pri sušení nerozpadnú. 

Ak je vašim cieľom styling s veľkým objemom, môžete sa predkloniť a vlasy prehodiť smerom dopredu. Vlasy položte na difuzér a dvíhajte ich smerom ku korienkom. Nemusíte sa obávať vysokej teploty vzduchu, pretože difuzér ju rozloží na väčšiu plochu a tým ju zmierni.