Kyselina glykolová

kyselina glykolova

Kyselina glykolová jednoducho preniká do štruktúry vlasov a nadväzuje sa na keratín - teda bielkovinu, ktorá ochraňuje vlasy pred poškodením a podporuje ich rast. Hlavným benefitom tejto kyseliny je teda posilňovanie vlasov a zníženie ich lámavosti.

Ako používať kyselinu glykolovú

Podľa výskumov je kyselina glykolová účinná ak sa používa v regeneračných šampónoch, kondicionéroch, maskách na vlasy či na pokožku hlavy a v produktoch určených na uľahčenie rozčesávania. Kyselina glykolová preniká do vlasu s rovnakou ľahkosťou ako voda, pričom podporuje jeho jemnosť, ochraňuje ho a regeneruje chemicky i mechanicky poškodené vlasy. Na rozdiel od vody však zotrváva vo vlasoch dlhšie a jej účinok je trvácnejší. 

Účinnosť tejto zložky v starostlivosti o vlasy spočíva v tom, že:

  • Poskytuje vlasom vlhkosť , ktorá im pomáha znášať aj vyššie teploty z fénov, žehličiek na vlasy a kulmy. 
  • Zjemňuje vlasy a uhladzuje ich, udržiava v ich vnútri vlhkosť.
  • Poskytuje im hebkosť, vďaka čomu neelektrizujú a nie sú rozstrapatené, navyše sa ľahšie češú a stylujú.
  • Hydratuje pokožku hlavy a tým redukuje lupiny a podporuje jej celkové zdravie. 

Kyselina glykolová je stavebnou zložkou kozmetických prípravkov, preto je jej používanie veľmi jednoduché. Stačí, ak použijete šampón, kondicionér alebo masku, ktorá ju obsahuje. Je vhodné nechať ju na vlasoch minimálne päť minút, aby sa kvalitne vstrebala do vlasov.

Pre koho je kyselina glykolová určená

Kyselina glykolová je určená na starostlivosť o všetky typy vlasov. Obzvlášť nápomocná je v prípade, že máte lámavé vlasy, alebo je vaša koruna krásy poškodená častým farbením. Hodí sa tiež na ošetrovanie suchých vlasov, bez lesku a bez života. Ocenia ju aj ľudia, ktorých trápia lupiny a suchá pokožka hlavy, ktorá ich zároveň svrbí. Upokojuje, hydratuje a spevňuje.

Späť na slovník