Starostlivosť o mastné vlasy

mastné vlasy

S vlasmi môžeme mať rôzne problémy, ale ich časté mastenie patrí medzi tie, ktoré nás vedia poriadne frustrovať. Aj keď znakom zdravých vlasov je ich lesk, keď sa lesknú kvôli mastnote, nie sú vôbec atraktívne. Našťastie aj na tento problém existujú účinné riešenia.

Ako sa starať o mastné vlasy

  •       Menej časté umývanie vlasov - časté umývanie oberá vlasy o ich prirodzenú ochranu v podobe olejov, ktorú sa potom budú snažiť nahradiť a preto bude pokožka hlavy produkovať ešte viac mazu. Pokúste sa umývať vlasy každý tretí deň a mastenie by sa malo zastaviť. Ak si musíte vlasy umývať denne, lebo inak vyzerajú extrémne mastne, skúste aspoň dvakrát týždenne vynechať šampón a umyť ich iba vodou.
  •       Používajte vhodný šampón - jednoduchým pravidlom, ktoré si rýchlo zapamätáte, je používať transparentné šampóny - tie sú spravidla skôr gélové a nie krémové. Vyberajte si šampón s hydratačným účinkom.
  •       Používajte kondicionér správnym spôsobom - dlhé rozčesávanie taktiež podporuje tvorbu mazu, preto je vhodné uľahčiť si ho použitím kondicionéra. Nikdy ho však nenanášajte na pokožku hlavy, iba na končeky. Veľkú pozornosť venujte jeho dôkladnému opláchnutiu.
  •       Extra starostlivosť pomocou vhodných produktov - aj mastiace sa vlasy potrebujú výživu v podobe masiek, voľte však iba ľahké, hydratačné produkty.
  •       Nedotýkajte sa vlasov - keď si ich často natáčate na prst alebo prehadzujete zboka na bok, či prehrabávate prstami, nanášate si na vlasy mastnotu zo svojich rúk. Čím menej sa ich budete dotýkať, tým dlhšie vydržia do ďalšieho umytia.
  •       Suchý šampón - pomôže oddialiť nutnosť umývania, ale zároveň vlasy zaťažuje, preto si ho doprajte iba v malom množstve a nikdy nie dva dni po sebe.

Účesy vhodné pre rýchlo sa mastiace vlasy

S týmito troma účesmi zvládnete rýchlo sa mastiace vlasy elegantne schovať:

  •       drdol - či už bude nízko položený na temene, kde pôsobí elegantne, alebo zvolíte strapatý drdol na vrchu hlavy, obe verzie sú vhodné,
  •       vrkoče - boxerské copíky v poslednej dobe zažívajú veľký boom, zapojte sa do tohto trendu a využite ho vo svoj prospech,
  •       cop s čelenkou alebo šiltovkou - ak máte chuť na športový look, končeky vlasov zviažte do copu a mastnejšie korienky zakryte šiltovkou alebo širšou čelenkou.

Späť na slovník