Vegan vlasová kozmetika

vegan kozmetika

Žijeme vo svete, kedy nám čoraz viac záleží na tom, aby všetky produkty, s ktorými prichádzame denne do styku boli čo najčistejšie a neškodili životnému prostrediu. Po vegánskej vlasovej kozmetike by ste mali siahnuť ak vám imponuje vegánsky životný štýl a chcete zaradiť takéto produkty aj do svojej beauty rutiny. Hodí sa však aj pre všetkých ľudí, ktorí chcú svojou kúpou podporovať prospešné projekty, chrániť planétu a záleží im na životoch zvierat.

Čo je to vegánska vlasová kozmetika?

Jednoducho povedané, vegan vlasové prípravky neobsahujú žiadne ingrediencie, ktoré by pochádzali od zvierat alebo boli na zvieratách testované. Tieto produkty sú vyrábané z ingrediencií organického pôvodu, vyťažených iba z rastlín, čo je zároveň veľmi dobré pre naše vlasy aj vlasovú pokožku. Ďalšou výhodou vegánskej kozmetiky je jej šetrnosť k životnému prostrediu. Suroviny, z ktorých je vyrobená, sú prirodzene rozložiteľné v prírode a mnohé vegan značky dbajú aj na to, aby bolo balenie vyrobené z recyklovaných a znovu recyklovateľných, alebo v ideálnom prípade rozložiteľných materiálov. 

Benefity vegan vlasovej kozmetiky

Vegan vlasová kozmetika je vyrobená z prírodných ingrediencií, ktoré priaznivo pôsobia na vlasy a na pokožku hlavy. Tieto produkty stavajú na sile prírody, ktorá podporuje zdravie vlasov a poskytuje prirodzenú ochranu pred poškodením. Medzi ich najväčšie benefity patria:

  • Minimálny obsah aditív - tieto produkty sú zvyčajne plné prírodných ingrediencií a neobsahujú škodlivé suroviny, ktoré by boli umelo vyrábané v laboratóriách. V ideálnom prípade viete presne rozpoznať jednotlivé ingrediencie uvedené na obale.
  • Inšpirácia prírodou - v týchto prípravkoch nenájdete žiadne živočíšne prvky, ani mlieko alebo med. Sú vystavané iba zo sily rastlinných zložiek, ktoré v medicíne i v kozmetike dokazujú svoje schopnosti už tisíce rokov. Prirodzeným spôsobom regenerujú vlasy a pokožku, posilňujú ich a chránia pred vonkajšími stresormi, ako je slnko, tvrdá voda alebo mechanické namáhanie.

Späť na slovník