Ako si natočiť vlasy, aby pôsobili prirodzene

Husté a vlnité vlasy sú snom nejednej ženy. Nie každej však bolo dopriate pýšiť sa prirodzenými a zdravo vyzerajúcimi kučerami. Našťastie žijeme vo svete, v ktorom je už možné takmer všetko – aj natočiť si vlasy tak, aby pôsobili absolútne prirodzene a vzdušne.

ako-si-natocit-vlasy-andopa-sk

Aj kučery si pýtajú svoju daň…

Možno je to tým, že sme pohodlnejší, alebo len zápasíme s nedostatkom času, v každom prípade sa naše životné tempo odrazilo aj na spôsobe úpravy vlasov. Kým v minulosti si dámy svoje bohaté kučery a elegantné lokne robili za pomoci všakovakých, niekedy až neuveriteľných pomôcok a nástrojov, dnes moderná žena siaha radšej po kulme či žehličke. Tým, samozrejme, nechceme povedať, že tieto novodobé elektrické vychytávky nie sú dostatočne kvalitné na bežné používanie! Predsa je tu však možnosť, že častá alebo nesprávna aplikácia môže vlasom viac ublížiť ako ich z nich urobiť tú povestnú korunu krásy. A preto, ak ste si na tvorbu vlnitých vlasov vybrali ten modernejší spôsob, venujte viac pozornosti ich ochrane a výžive.

Kučery pomocou kulmy či žehličky – jednoduchá a rýchla cesta

Hektické rána a vysoká vyťaženosť si vyberajú svoju daň takmer v každej oblasti života. Avšak sú veci, na ktoré sa oplatí vyčleniť si dostatok tejto vzácnej veličiny, akou čas určite je. Skutočne prirodzene pôsobiace kučery sa vlastne ani uponáhľať nedajú. Ak navyše chcete, aby aspoň do večera vydržali, je potrebné dodržať niekoľko zásadných vecí. Najlepšie a najdlhšie vám kučery vydržia, ak ich budete robiť na čisté umyté vlasy. Je malá šanca, že stvoríte dokonalý účes z vlasov, ktoré sú mastné a unavené. Po umytí je dobré naniesť do vlasov malé, ale naozaj malé množstvo kondicionéru. Bude sa vám s nimi lepšie pracovať a vlasy sa nebudú elektrizovať. Následne nezabúdajte používať tiež kvalitný prípravok s termoochranou, ktorý nielen ochráni vlasy pred vysokými teplotami, ale ich zároveň aj vyživí.

Toto, samozrejme, platí aj v prípade, že na tvorbu kučier, a účesu všeobecne, používate fén. Hoci sú materiály používané na výrobu žehličiek či kuliem v súčasnej dobe veľmi kvalitné a k vlasom „šetrné“, predsa len to s tou teplotou netreba preháňať. Hlavne vlasy farbené by mohli vysokými teplotami viac utrpieť. Použitie nižšej teploty pri natáčaní zabezpečí rovnomernejšie rozptýlenie tepla aj do spodnejších vrstiev vlasov a váš účes tak bude nadýchanejší a trvácnejší. Možno vám to zaberie o niečo viac času, ale určite to stojí za to!

Ďalšia vec, na ktorú si treba vyčleniť nejaký ten čas, je následné vychladnutie vlasov po natočení. Tým, že svoje lokne necháte chvíľu zafixované a nebudete ich hneď rozčesávať či inak upravovať, doprajete im dostatok času na zosilnenie a zregenerovanie sa z teplotného šoku. Po niekoľkých minútach už budú pripravené na finálnu úpravu. Jemným vmasírovaním malého množstva vosku do natočených vlasov svoje kučery zafixujete a predĺžite ich trvácnosť. Vďaka vosku budú lesklé a zdravo vyzerajúce.

kucery-pomocou-kulmy-a-zehlicky-andopa-sk

Ide to aj bez elektriny!

Ak sa pozrieme na slávne obrazy z čias dávno minulých, len ťažko nájdeme na niektorom dámu s rovnými a spľasnutými vlasmi. Bohaté kučery a pevné lokne na nás pozerajú takmer z každého diela. To len my sme akosi zabudli, že to ide aj inak ako s elektrinou. Keď si zoberiete len obyčajné natáčky, aké krásne a dokonalé účesy dokážu vykúzliť! Možno to chce viac času a možno uberú aj z pohodlia spánku (napríklad papiloty), ale výsledok určite bude za to stáť. Aj obyčajné zapletené vrkoče či tvarované chvosty dokážu z rovných a nudných vlasov stvoriť roztopašne vyzerajúce zvodné vlnky.

Ženy sú už raz také – ak majú vlasy rovné, chcú kučery. A tá, ktorá má prirodzene vlnité vlasy, si ich pravidelne žehlí a uhládza. Vlasy toho musia vydržať naozaj veľa a nie vždy sa s nimi zaobchádza šetrne a rozumne. Pri každom natáčaní majte preto na mysli, že niektoré poškodenia sú nezvratné a kvalitu vašich vlasov môžu natrvalo poškodiť.