Undercut – odvážny štýl pre sebaistých ľudí

undercut

Undercut je jedným z najvýraznejších a najpopulárnejších účesov v súčasnom svete kaderníkov a vlasového stylingu. Charakterizujú ho krátke alebo oholené boky a zadná časť hlavy, zatiaľ čo vrchné vlasy zostávajú dlhé a môžu byť upravené rôznymi spôsobmi a štýlmi.

Dlhé vlasy na vrchu hlavy môžu byť kučeravé, vyčesané do strany, ale pokojne aj zapletené do vrkôčikov. Tento unisex účes ponúka mnoho možností pre mužov aj ženy a umožňuje individuálny prejav vašej osobnosti a štýlu.

Účes pre mužov aj pre ženy

U mužov je undercut často spojený s výrazným vyholením a veľmi kontrastnými dĺžkami. Vytvára tak dynamický, sebavedomý a moderný imidž. Vlasy na vrchu hlavy môžu byť dlhé, ale aj kratšie, vtedy sa jednoduchšie upravuje ich textúra. Rozcuchané pramene sú rovnako trendy ako elegantne učesané vlasy smerujúce do jednej strany.

U žien je undercut výrazným symbolom odvahy a individuality. Pôsobí trochu drzo a vytvára kontrast k ženskosti nositeľky tohto účesu. Ženy s týmto účesom môžu svoje okolie ohurovať zakaždým novým vzhľadom podľa toho, či dlhé vlasy na vrchu hlavy rozpustia, alebo ich zopnú či zapletú. Esprit ženám však dodáva aj undercut, pri ktorom sú vlasy na vrchole hlavy krátke a napríklad natočené

Starostlivosť o undercut

V prvom rade potrebujete spolupracovať s kvalitným kaderníkom, ktorý presne porozumie vašim požiadavkám a osobnému štýlu. Pred strihaním (a holením pokožky) si dobre premyslite, aký typ undercutu najlepšie pristane vašej tvári. Nebojte sa experimentovať s rôznymi dĺžkami vrchnej časti vlasov, keď ich necháte trochu podrásť, môže sa úplne zmeniť váš vzhľad.

Pri starostlivosti o undercut je veľmi dôležité pravidelne udržiavať strih a oholenie bokov a zadnej časti hlavy. Venujte viac pozornosti pokožke hlavy, aby nebola vysušená a pôsobila zdravo. V letných mesiacoch myslite aj na ošetrenie odhalenej pokožky opaľovacím krémom, je totiž veľmi náchylná na spálenie na slnku.

Undercut je viac než len účes, je to vyjadrenie vašej individuality a osobnosti. Pomôže vám byť sebou samým so sebavedomím a štýlom.

Späť na slovník