Trvalá na vlasy

trvala na vlasy

Trvalá ondulácia zažíva v súčasnosti veľký prerod a už neplatí, že vám úplne vysuší alebo takzvane spáli vlasy. Tento hit osemdesiatych rokov sa vracia v modernejšom zložení, ale aj v trendovejších účesoch. Namiesto kučeravého výbuchu na hlave sú populárnou voľbou nedbalé vlnky, beach waves, ktoré dodávajú účesu objem a ležérnu eleganciu. Pre odvážnejších je tu možnosť drobných vlniek alebo kučeravého efektu na krátkych a polodlhých vlasoch.

Hlavným rozdielom je, že kaderník môže použiť trvalú s rôznou intenzitou a na hlave vyčariť rôznu veľkosť vlniek, od najmenších, po veľké vlny, podľa priania klienta.

Kedy je vhodné zvoliť trvalú na vlasy

Trvalá sa hodí najmä pre jemné vlasy, alebo príliš pevné vlasy, ktoré sa ťažko upravujú do vlniek a tie im nevydržia po celý deň. Hodí sa na vlasy, ktorým chýba objem. Napokon sa používa aj na jemné vlasy, ktoré sa navyše rýchlo mastia, pretože ich dokáže trochu vysušiť, ale pritom nepoškodiť. Ako sme už spomenuli, trvalá môže mať rôznu intenzitu, preto sa v podstate hodí pre všetky typy vlasov a nemusíte sa obávať, že jemnejšie vlasy zničí. Pred trvalou je však dôležité, aby boli vlasy zdravé a vyživené.

Starostlivosť o vlasy s trvalou

Starostlivosť o vlasy s trvalou začína už tesne po jej aplikácii. Tesne po tom sú suchšie, porézne a na dotyk hrubšie. Chemický proces ondulácie prebieha približne 24 až 48 hodín. Preto si ich v tomto čase neumývajte, nečešte ani sa s nimi nehrajte napríklad obkrúcaním okolo prstov alebo prehadzovaním zo strany na stranu. Na následné umývanie vlasov potom používajte špeciálne jemné kozmetické prípravky. Nemali by obsahovať sírany a parabény. Voda by mala byť pri umývaní vlasov skôr vlažná ako horúca. Na česanie používajte hrebeň s veľkými medzerami medzi zúbkami. Ideálne je prečesať si vlasy po nanesení kondicionéru, vďaka tomu budete mať  rovnomerné a lesklé vlnky. Môžete si ich prečesať aj prstami a počas schnutia ich jemne stláčajte v dlani smerom nahor. Takto sa vrátia do správneho tvaru. Ideálne je nechať ich vyschnúť prirodzene, ale ak chcete použiť fén, je lepšie používať studený vzduch. Nepoužívajte kulmu a v žiadnom prípade nie žehličku na vlasy.

Späť na slovník