Príčesky do vlasov

pricesky do vlasov - andopa

V živote každej ženy sú chvíle, kedy si praje mať úplne nový účes. Či už ide o slávnostné príležitosti, kedy chceme zažiariť, alebo iba túžime po dlhších vlasoch počas bežného dňa, pre každú z týchto možností existuje vhodné riešenie.

Typy príčeskov podľa pripájania na vlasy

  •       Nacvakovacie príčesky, klipy - ide o pramienky spojené látkou alebo sponkou. Vďaka sponke sú okamžite použiteľné, stačí ich pripnúť na vlastné vlasy a pripínajú sa veľmi pohodlne. Neobsahujú žiadne chemikálie a netlačia na pokožku. Sú preto veľmi obľúbené a to najmä pri slávnostných príležitostiach.
  •       Nalepovacie príčesky - musia byť prilepené ku korienkom pomocou zahriateho nástroja, ktorým sa aplikuje lepidlo. Pomôže vám s nimi kaderník. Na odstránenie potrebujete rozpúšťač lepidla a trvá to 40-60 minút. Vlasy môžu trochu poškodiť, preto sa nesmú používať často.
  •       Predlžovanie alebo nadpájanie vlasov - na prirodzené vlasy sa napoja lepidlom alebo inak natavia príčesky, ktoré v nich vydržia až štyri týždne. Takéto predlžovanie je obľúbené dlhodobejšie riešenie.
  •       Vlnkové príčesky - najskôr sú vaše vlastné vlasy zapletené do vrkočov a potom sú k nim prišité príčesky. Tento dlhý proces zvládne iba skúsený kaderník.

Druhy príčeskov podľa materiálu

  •       Syntetické vlasy - v súčasnosti sú rovnako jemné ako tie ľudské, hlavným rozdielom je, že neznesú vysoké teploty pri ich úprave. Lepšie si pamätajú tvar účesu, preto ich neovplyvňuje vlhkosť prostredia, dážď alebo silný vietor. Nemôžu sa farbiť, preto si ich vyberajte tak, aby už automaticky ladili s vašimi prirodzenými vlasmi.
  •       Ľudské vlasy - za takúto kvalitu si priplatíte viac, ale sú na nerozoznanie od vašich prirodzených vlasov. Sú citlivejšie na vrtochy počasia a vyžadujú viac úprav, ale vynahradia vám to svojim vzhľadom, ktorý je veľmi prirodzený. Svetlo odrážajú rovnako ako vaše vlastné vlasy, preto majú krásny lesk.

Späť na slovník