Papiloty na vlasy

papiloty

Anjelské kučery alebo ležérne plážové vlnky vo vlasoch - aj vy o nich snívate? Aj keď sú natáčky v poslednej dobe pokladané za konzervatívny spôsob skrášľovania našej hrivy, existujú také, ktoré sa používajú jednoducho a zaručujú krásny výsledok.

Ak sa viac spoliehate na kulmu alebo si nežné vlnky tvoríte žehličkou na vlasy, zamyslite sa nad hlavnou výhodou natáčok - vlasy nepoškodzujú pôsobením tepla a tak nenarúšajú ich štruktúru. V niektorých môžete dokonca spať. Jedinou nevýhodou je skutočnosť, že takéto natáčanie vlasov zvyčajne trvá dlhšie.

Jednou z najvhodnejších alternatív, ktoré poznali už naši prapredkovia, sú papiloty. Vyrábali sa z rôznych materiálov, ktoré mali práve poruke, najčastejšie z látky. Vlasy sa na ňu natočili a zaviazali. Podobne sa používal aj hrubší papier. V súčasnosti sa vyrábajú najmä z penovej gumy a vyzerajú ako tenký a dlhý valec. Vo vnútri skrývajú drôt, vďaka ktorému sa dajú tvarovať a svoj tvar dlhodobo udržia.

Papiloty sú medzi ženami obľúbené, pretože ich používanie je pomerne jednoduché. Základom je rozhodnúť sa, aké veľké vlnky vo vlasoch chcete - podľa toho si vyberiete hrúbku papilotov. Vlasy na nich namotáme a potom papiloty ohneme dovnútra, zviažeme, alebo poohýbame ako bumerang. Ideálne je, ak na papiloty namotávame mierne vlhké vlasy, teda si ich najskôr umyte šampónom a potom ich nechajte trochu preschnúť - nie však úplne. Môžete použiť aj stylingový prípravok, napríklad tužidlo na vlasy

Keď sú vlasy polosuché, prečešte ich a rozdeľte na menšie pramene. Jednotlivé pramienky tesne obmotajte na natáčku. Je vhodné urobiť to pred spaním, aby ste mohli s papilotmi spať a ráno mať rýchlo hotový krásny účes. Čím viac kusov použijete, tým budú vlny výraznejšie a krajšie. Ráno papiloty iba opatrne odmotajte z vlasov a upravte ich končekmi prstov.

Späť na slovník