Olej na bradu

olej na bradu

Keď ide o udržiavanie zdravej a elegantnej brady, najdôležitejšia je správna hygiena a vhodná starostlivosť po holení. Prvým krokom je výber optimálneho strojčeka na holenie a zastrihávanie, ale ak chcete zájsť o krok ďalej, zahrňte do svojej kúpeľňovej rutiny pravidelnú dávku oleja na bradu. Používa sa jednoducho a pritom je veľmi efektívny pri zlepšovaní vzhľadu brady.

Chĺpky na tvári, ako je brada a obočie, sú hrubé a tvrdšie, ako na iných častiach tela. Preto je nevyhnutné hydratovať ich a zároveň zvhlčovať pokožku pod nimi, aby ostávala jemná na dotyk, zdravá a nedochádzalo k nepríjemnému zarastaniu chĺpkov pod pokožkou. Používanie oleja na bradu odstraňuje problém so suchou pokožkou, ktorá sa šúpe a vyzerá podobne ako lupiny vo vlasoch, ako aj so zhrubnutou kožou, ktorá môže svrbieť a na tvári vytvárať hrbolčeky.

Účinok oleja sa prejavuje aj na samotných chĺpkoch, ktoré sú vďaka nemu jemnejšie a poddajnejšie. Dostatočná hydratácia zaručí ich jemnosť a nebudú vám neposlušne odstávať na všetky strany. Spolu s hrebienkom alebo kefkou na bradu zaručí elegantný vzhľad.

Napokon môže olej na bradu obsahovať látky priamo šité na mieru vašim potrebám. Obsah ricínového oleja podporuje rast chĺpkov, vďaka čomu je brada hustejšia, bude rýchlejšie rásť a hodí sa najmä mužom, ktorých trápi vypadávanie chĺpkov a riedka brada. Ak máte citlivú pokožku, pomôže olej s výťažkom z harmančeka. Pre bradu, pod ktorou sa tvorí akné alebo začervenané miesta bude vhodný olej s výťažkom zo stromu čajovníka. 

Na starostlivosť o bradu postačuje niekoľko kvapiek oleja, ktoré si najskôr rozotriete v dlaniach. Takto sa zohreje a jednoduchšie vstrebá do pokožky. Potom si jemne potriete olejom celú bradu a necháte ho chvíľu pôsobiť. Množstvo oleja by nemalo byť príliš veľké, aby brada nepôsobila mastne. Cieľom je, aby sa úplne vstrebal.

Späť na slovník