Krepovačka na vlasy
Krepovačku na vlasy používame v prípade, že máme rovné alebo vyžehlené vlasy a chceme na nich vytvoriť cik-cakovitý efekt. Krepovaním tvoríme malé vlnky, ktoré sa dajú využiť iba na niekoľkých prameňoch, alebo na zväčšiť objem zaujímavou štruktúrou na všetkých vlasoch. Na rozdiel od uvoľnených kučier a vĺn krepovaním vlasov dosiahneme pravidelné zvlnenie vlasov po celej dĺžke.
Takto upravené vlasy sú skvelým akcentom napríklad pri tvorbe slávnostných účesov. V takýchto prípadoch zvlníme len pár prameňov vlasov a pripneme ich tak, aby čo najviac vynikli.
Ako používať krepovačku na vlasy?
Na to, aby ste dosiahli dokonalý efekt krepovania vlasov, dodržujte niekoľko nasledujúcich krokov:
- Krepovačku na vlasy používame iba na suché a čisté vlasy. Krepovanie by nemalo prebiehať na mokrých vlasoch. Preto ich najskôr nechajte úplne vyschnúť na vzduchu alebo ich vyfénujte.
- Použite ochranný sprej a stylingové prípravky, ktoré zabraňujú strapateniu vlasov. Cieľom je dosiahnuť hebký a hladký povrch, ktorý zvlníte.
- Dajte krepovačke čas, aby sa zahriala na teplotu od 180°C do 200°C. Tieto teploty efektívne zvlnia vaše vlasy bez toho, aby ich spálili alebo vysušili pokožku. Čím jemnejšie sú vaše vlasy, tým nižšiu teplotu by ste mali používať.
- Krepujte vlasy po častiach, rozdeľte ich na sekcie a každú podržte v krepovačke 5 až 7 sekúnd, v závislosti od hrúbky vašich vlasov. Začnite pri korienkoch a postupne postupujte ku končekom, aby ste vytvorili pravidelný vzor na vlasoch.
- Ak je vašim cieľom nedbalý, prirodzený styling, nechajte niektoré časti vlasov bez krepovania. Potom ich prstami párkrát prehrabte.
- Nakoniec účes zafixujte sprejom na vlasy.
Škodí krepovanie vlasom?
Tak ako všetky kadernícke techniky, ktoré využívajú vysokú teplotu, aj krepovačka na vlasy by mohla pri intenzívnom a častom používaní vlasy poškodiť. Našťastie existujú stylingové prípravky a ochranné spreje, ktoré nám umožňujú ochrániť vlasy pred poškodením pri žehlení, fénovaní ako aj krepovaní.