Top strihy v roku 2021

Túžime byť IN v mnohých sférach – v oblasti módy, techniky či vzťahov, a inak to nie je ani v prípade vlasových stylingov. Pomocou nich vieme podtrhnúť to, čo je na nás zaujímavé, zamaskovať, na čo nie sme hrdí, ale aj prezentovať našu osobnosť. Od toho, aký strih si zvolíme, však závisí aj množstvo času stráveného pri úprave vlasov. Už ste sa v kaderníctve spýtali, aké sú top strihy v tomto roku?Top-ucesy-2021-pre-damy-andopa.sk_

Jemnosť a prirodzenosť

Verte či nie, konečne je tu doba, ktorá ocení prirodzenú štruktúru vlasov a ich odtiene. Dámy s dlhými vlasmi si môžu pokojne od radosti zavýskať, pretože či si vlasy vzopnú do drdola, romantického vrkoča, nechajú ich voľne spočívať na pleciach, alebo si do nich pripletú kučery, budú pôsobiť maximálne trendovo. Mohlo by sa zdať, že s dlhými vlasmi je viac práce ako s krátkymi, opak je však pravda. Úplne postačí vhodná vlasová kozmetika, vlasy pravidelne a kvalitne rozčesávať a, samozrejme, občas zablúdiť do kaderníctva. Aj napriek tomu, že sa rozhodnete ozdobiť sa dlhými vlasmi, kadernícke nožnice pre ne nepredstavujú hrozbu, práve naopak. Zbavia ich rozštiepených končekov a účes nádherne prevzdušnia. Za ženou s dlhými vlasmi sa otočí nejeden pán, no zaiste neodolá ani žiadna kritická žena.

Ak nemáte čas na dlhotrvajúce rozčesávanie a nerady sa prikryté dlhými vlasmi potíte, medzi top strihmi tohto roka sa objavuje aj klasický „bob“, teda jednoduchý účes po plecia v rovnom strihu. Hodí sa rovnako vlasom rovným, ako aj vlnitým či úplne kučeravým, avšak nechajte si v kaderníctve poradiť, ako sa o tento strih vlasov starať. Fén, tužidlo či žehlička na vlasy sa vám určite zíde. Dlhým aj krátkym vlasom dodáte šmrnc využitím ofiny, ktorá nádherne zvýrazní oči.

Top strihy pre odvážne dámy

Pokiaľ sa nebojíte experimentovať, skúste strih pixie. Je krátky, čím pôsobí dosť unisexovo, avšak prináša veľa možností úpravy, od charakteru ofiny až po farebné variácie. Veľmi moderný je aj strih mullet, ktorý sa podobá dĺžkou na pixie, len s tým rozdielom, že v zadnej časti hlavy sú vlasy dlhšie. A čo tak to skúsiť naopak? Nápadne dlhá ofina a krátky zostrih ostatných vlasov pôsobí nežne a zvýrazní črty tváre.

Kadernícke nožnice a mužská hriva

Aj páni si čoraz viac potrpia na módny strih vlasov. Mnohí sa naučili strihať sa doma „na vojaka“, čo nevyjde z módy nikdy. Na experimenty s rôznou dĺžkou vlasov si však trúfne už málokto. Ide predsa aj o to, aby bol účes praktický, variabilný a ľahko udržiavateľný. Zapáči sa vám účes quiff s krátkymi bokmi a dlhšími vlasmi v strede alebo stupňovito zostrihané vlasy, ktoré sa za pomoci vhodných stylingových prostriedkov dokážu získať prirodzený, mierne strapatý vzhľad? V dobrom kaderníctve vám vedia odporučiť, či vašim črtám tváre pristane zostrih na ježka alebo jeho predĺžená verzia. Ak si trúfate, na vašich vlasoch sa môže objaviť doslova tetovačka. Obyčajné kadernícke nožnice ju však určite nevyčarujú. Skúsený barber má množstvo šikovných pomôcok, vďaka ktorým môžu byť moderne ostrihaní aj páni. Všetci máme právo byť hrdí na svoje vlasy, bez ohľadu na ich hustotu, dĺžku či farbu.

Top-ucesy-2021-pre-panov-andopa.sk_