Vosk na vlasy

vosk

Vosk na vlasy je stylingový produkt s výnimočnými vlastnosťami. Okrem vyživovania vlasov, vosk podporuje objem vlasov, ich lesk a textúru. Všetky tieto benefity v jednom produkte - zistite spolu s nami, ako presne funguje.

Ide o tuhý prípravok, ktorý sa podobá na gél na vlasy. Vďaka jeho voskovej konzistencii nespôsobuje vytváranie tuhých zlepených prameňov, ale podporuje pružnosť a vzdušnosť účesu. Je to veľké plus, ak chcete mať vlasy jemné, flexibilné a ľahké.

Vosk zároveň slúži na ošetrovanie vlasov, pretože ich hydratuje. Poškodeným vlasom vracia lesk a ochraňuje ich pred vysušovaním a lámaním. Rôzne druhy poskytujú rôznu mieru spevňovania jednotlivých prameňov, teda môžete voskom tvarovať účes

Môžete ho nanášať na mokré aj na suché vlasy. Trochu vosku si naneste na dlaň a prstami ho rozotrite, aby sa zahrial a trochu roztopil. Potom sa rovnomernejšie nanesie na vlasy. Na používanie vosku na vlasy nepotrebujete byť profesionálny kaderník, je však potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • Primerané množstvo vosku - vyhnite sa tomu, aby ste používali priveľa vosku, inak by vaše vlasy pôsobilo mastne. Na krátke a stredne dlhé vlasy postačí vosk vo veľkosti hrášku.
  • Zamerajte sa na končeky - vosk pridáte na končeky tak, že ich zakrútite medzi bruškami prstov a vytvarujete ich napríklad smerom nahor.
  • Jemným vlasom dodá objem - ak pridáte vosk na končeky vlasov, podporíte ich objem, nebudú totiž takpovediac prilepené k hlave. Tento vzhľad môžete podporiť aj pomocou následného fénovania.
  • Ako odstrániť vosk z vlasov - na jeho odstránenia nestačí vosk iba vyčesať hrebeňom a nie je vhodné ani ponechávať si ho na vlasoch niekoľko dní. Ideálne je večer ho vymyť pomocou teplej vody a jemného šampónu, ktorý necháte približne tri minúty pôsobiť vo vlasoch a následne ho zmyjete. 
  • Zbaví vás strapatosti a poradí si aj s nepoddajnými vlasmi - jednou z jeho magických vlastností je to, že ak ho znova zohrejete prstami, môžete ho upravovať na vlasoch znova a znova. 

Späť na slovník