Púder na vlasy

puder na vlasy

Hľadáte zázrak, ktorý vás za pár sekúnd zbaví mastnoty z vlasov bez toho, aby ste si ich museli umývať? Potom je tým pravým riešením pre vás púder na vlasy.

Mastné vlasy patria medzi najfrekventovanejšie problémy, ktoré trápia ženy i mužov v každom veku. Každodenné umývanie vysušuje pokožku hlavy a tá na to reaguje ešte výraznejšou produkciou mazu. Preto odborníci v oblasti starostlivosti o vlasy vyvíjajú produkty, ktoré dokážu pohltiť prebytočnú mastnotu a vlasy osviežiť

Ako funguje púder na vlasy?

Púder vlasom dodá výrazný objem a štruktúru, pretože ich zdvihne pri korienkoch. Stylingové prípravky často vlasy zaťažujú, no púder na vlasy funguje presne opačne - vlasy nadľahčí a pomôže vám vytvoriť dokonalý účes na celý deň. Zrniečka púdru na seba naviažu mastnotu z vlasov, vďaka čomu sú vlasy matnejšie a nie sú takpovediac prilepené k pokožke hlavy.

Pre koho je púder na vlasy určený?

Ako už bolo spomenuté, púder na vlasy môžu používať ženy aj muži každého veku. Zároveň ho môžete používať ak máte krátke, dlhé, rovné, vlnité či kučeravé vlasy. Najviac však pomáha ľuďom, ktorí bojujú s rýchlo sa mastiacimi vlasmi, ktoré dokáže rýchlo zmatniť a nadľahčiť. Jeho využitie je však nájdu aj stylisti a kaderníci a to najmä pri tvorbe slávnostných účesov, pretože dodáva vlasom objem a pružnosť.

Ako používať púder na vlasy?

Pri tomto stylingovom prípravku je potrebné dodržať pravidlo menej je viac. Dôverujte mu a naneste na vlasy iba maličké množstvo. Púder aplikujeme ku korienkom vlasov, ale ak je to potrebné, tak aj na celú dĺžku. Nesypeme ho priamo na vlasy, ale držíme ho zvislo dnom nadol, nádobu jemne stláčame a púder tak pozvoľna padá na naše vlasy. Necháme ho chvíľu pôsobiť a potom prehrabeme vlasy prstami alebo rozčešeme prstami. Nemali by byť viditeľné žiadne biele miesta plné púdru. 

Späť na slovník