Nitrilové rukavice v kaderníctve

nitrilinove rukavice

Vedeli ste, že približne 55% žien si pravidelne farbí vlasy? V kaderníckom salóne sú využívané rôzne produkty, nielen farby na vlasy, ktoré obsahujú chemické látky. Zatiaľ čo pri domácom farbení ide o jedno zafarbenie za niekoľko týždňov, kaderník môže farbiť vlasy aj štyrikrát za jeden deň. Preto je prirodzené, že pri svojej práci potrebuje ochranné pomôcky a dnes sa bližšie pozrieme na výhody používania nitrilových rukavíc.

Pre mnohých kaderníkov a barberov je dôležité využívať citlivosť svojich prstov a rúk pri manipulácii s vlasmi, aby svojim klientom dokázali vytvoriť kvalitný strih. Zároveň sa však potrebujú chrániť pred vplyvom chemických látok, vody a ostrých predmetov. Na druhej strane je nutné myslieť aj na zákazníka a na to, aby ochranné rukavice nespôsobovali ťahanie vlasov a zbytočnú bolesť pri manipulácii s nimi. Dobrou správou je, že pri nitrilových rukaviciach tento problém nehrozí. Pokiaľ sa pri vašej práci objaví tento problém, je to pravdepodobne preto, že nemáte správnu veľkosť rukavíc pre svoje ruky alebo sú rukavice príliš hrubé. Inými slovami, neexistujú platné výhovorky, pre ktoré by ste nemali rukavice vo svojej práci používať.

Prečo nosiť nitrilové rukavice

Existujú dva hlavné dôvody, prečo by mali kaderníci využívať nitrilové rukavice vo svojej práci každý deň. Prvým je ochrana pred chemickými látkami a druhým ochrana pred porezaním

Každodenne pracujete s chemickými látkami, ktoré pri častom vystavovaní dokážu poškodiť a vysušiť pokožku. Ide najmä o peroxid vodíka, amoniak, hydroxid sodný a formaldehydy. Veľké množstvá týchto látok môžu viesť až k chemickým popáleninám. Pokiaľ použijete nitrilové rukavice, nemusíte sa ničoho obávať.

Pri častom umývaní hrozí vysušovanie rúk a vznik ekzémov, preto je potrebné ruky chrániť aj pri umývaní vlasov klientov.

Napokon, po farbení a umývaní, dokážu rukavice chrániť ruky kaderníka aj pri strihaní. Používajú sa pri tom rôzne ostré predmety a je prirodzené, že sa snažíte dať pozor, aby ste nijako neublížili svojmu zákazníkovi. Nitrilové rukavice vám pomôžu v tom, aby ste v procese nezranili svoje vlastné ruky.

Späť na slovník