Povieme vám, ako si zosvetliť vlasy

Nie je nič horšie ako neidentifikovateľná farba takzvaných blond vlasov. Problém, ktorý dôverne poznajú nielen blondínky, ale aj dámy s odfarbenými vlasmi. Ako získať krásne svetlé a žiarivé vlasy a nevyzerať pritom ako práve vyliahnuté kuriatko? Spôsobov je viac, ale my sa zameriame skôr na tie prírodné, bez chémie a rokmi overené.

Ako funguje zosvetlenie vlasov pomocou kozmetických prípravkov?

Pri zosvetlení vlasov pomocou špeciálnych kozmetických prípravkov môžeme hovoriť o pomerne drastickom chemickom procese. Špeciálny zosvetľovací prípravok sa zmiešava s vyvíjačom a nanáša sa na vlasy. Tu vplyvom silného pôsobenia prichádza k otvoreniu vlasovej kutikuly a rozpusteniu vlastných vlasových pigmentov. Tým, že sa farba navždy a nezvratne odstráni, vlas zostáva bez farby, ale zato silne narušený a slabý. V tom horšom prípade môže nastať aj celá škála alergických reakcií, a tu sa končí každá zábava.

ako-si-zosvetlit-vlasy-andopa-sk

Dá sa to aj prírodnou cestou!

Často si ani neuvedomujeme, ako veľmi si ničíme vlasy tým, že ich farbímezosvetľujeme alebo melírujeme. A hoci je výsledný efekt väčšinou podľa našich predstáv, nie je to príliš vysoká daň za krásu? Zosvetlenie však môže vyzerať aj celkom inak! Keď sa už tak snažíme o návrat k prírode, čo tak skúsiť to prírodnou cestou? Možno to bude beh na dlhé trate, ale ten pocit, že sme pre svoje vlasy konečne urobili aj niečo dobré, je neopísateľný.

Zosvetľovačov na prírodnej báze je hneď niekoľko. Pôsobia jemnejšie ako tie kozmetické, ale s trochou trpezlivosti je ich výsledok viditeľný už po pár aplikáciách. Samozrejme, aj tu je výsledný efekt závislý od existujúceho farbeného odtieňa našich vlasov. Ak sme prirodzene blond alebo je naša farba v blond odtieňoch, každé ich zosvetlenie bude oveľa viac viditeľné ako pri odtieňoch tmavších. A ktoré sú teda tie najúčinnejšie prírodné zosvetľovače?

Harmančekový čaj

Harmanček je asi tým najprirodzenejším zosvetľovačom, ktorý nám príroda ponúka. Veľmi osvedčený účinok má na prirodzené blond vlasy, no žiarivosť dodá aj vlasom farbeným. Stačí si opláchnuť vlasy v jeho odvare, resp. v harmančekovom čaji, nechať 10-15 minút pôsobiť a opláchnuť vodou.

Ocot a med

Táto kombinácia je naozaj úžasná! A ak sa doplní ešte o pár bežných prísad, ako sú olivový olej a škorica, vznikne dokonale účinná zmes, výsledkom ktorej budú nádherne svetlé vlasy. Med a ocot zmiešame v pomere 1:4, pridáme 1 PL olivového oleja a rovnaké množstvo škorice. Nanesieme do vlhkých vlasov a necháme pôsobiť približne 6 hodín, najlepšie cez noc. Ráno vlasy umyjeme šampónom.

Škorica

Škorica je tiež skvelý prírodný zosvetľovač, ktorý našim vlasom okrem žiarivejšieho odtieňa dopraje aj výživu. Zmiešaná s kondicionérom /1-2 PL/ by sa mala votrieť do vlhkých vlasov a nechať pôsobiť cez noc. Ráno po umytí budú naše vlasy nielen žiarivejšie, ale tiež neskutočne voňavé. Škorica je oveľa vhodnejšia na zosvetlenie hnedých odtieňov vlasov. Práve im dokáže dodať krásny odtieň žiarivej farby.

Slaná voda

Aj soľ v kombinácii so soľou je veľmi jednoduchý a overený prírodný recept na svetlé vlasy. Stačí zmiešať v pomere 1 diel soli a 5 dielov vody a naniesť na vlasy. Po 15 minútach opláchnuť a umyť šampónom.

Kypriaci prášok

Kypriaci prášok je skvelou prvou pomocou hlavne pri farbených vlasoch. Dobre to poznáme, že časom aj tá najžiarivejšia blond farba chytí nevkusné odtiene žltej či červenkastej. Už dve vrecúška kypriaceho prášku v šálke vody dokážu zbaviť vlasy nánosov zvyškov farby. Zmes je potrebné naniesť na vlasy, zabaliť do uteráka a nechať 20 minút pôsobiť. Potom už len umyť ako bežne.ako-si-zosvetlit-svoje-vlasy-andopa-sk

Jedlá sóda

Jedlú sódu sme si nechali na záver. Nie preto, že by bola horšia ako ostatné ingrediencie matky prírody, práve naopak. Jej sila však nie tak viditeľná v bledšom odtieni vlasov, ale skôr v niečom oveľa lepšom. Dokáže naše vlasy pravidelnou aplikáciou zbaviť množstva chemikálií, ktoré sa na našich vlasoch usadili z ovzdušia, ale tiež používaním rôznej vlasovej kozmetiky. A hoci zosvetľovací proces so sódou trvá o niečo dlhšie, je dobré si občas dopriať aj jej blahodarné účinky.

Príroda nám ponúka celú škálu špecialistov na svetlé vlasy. Niekedy stačí len otvoriť špajzu a recept je na svete.