Páni, viete ako sa starať o svoju bradu?

Tak ako sú vlasy ozdobou ženy, tak je brada pýchou muža. A hoci jej úprava patrí skôr do rúk barberov či holičov, tie základné úpravy musia zvládnuť aj samotní páni.

Trpezlivosť, trpezlivosť a… trpezlivosť 

Možno to znie prekvapivo, ale brada rastie veľmi pomaly. Nepomáhajú žiadne elixíry, a ani jej časté česanie a kefovanie neurýchli jej rast. Takže, ak ste sa už rozhodli nechať si narásť bradu, na začiatok odporúčame vyzbrojiť sa poriadnou dávkou trpezlivosti. Verte, že ju budete potrebovať!

Brada, aby bola taká, že sa s ňou už dá pracovať, rastie aj 3 mesiace. Práve prvé tri mesiace môžu byť vo vašom živote zlomové. Ten, kto si týmto procesom už prešiel, vie, o čom to je. Pokožka vás bude svrbieť a každý chlp vám bude stáť iným smerom. A hoci to teraz znie dosť odstrašujúco, nevzdávajte to!

Pekná brada musí stáť na kvalitnom základe

O bradu sa naozaj treba starať od prvého dňa. Pokiaľ vaša pokožka nebude dostatočne hydratovaná a vyživovaná, bude vás svrbieť, páliť, bude začervenaná a bude sa odlupovať. Počiatočná starostlivosť je preto rozhodujúca a od toho, ako ju zvládnete, sa bude odvíjať aj kvalita vášho porastu. V praxi to znamená, že na to, aby ste sa bez ujmy preklenuli niekoľkomesačným obdobím rastu brady, musíte jej pokožku výdatne hydratovať – najlepšie kvalitnými olejmi určenými špeciálne na brady. Tie sa dokážu vstrebať oveľa hlbšie ako napríklad balzam na bradu a vaša pokožka sa upokojí a nebude svrbieť. Po nekonečných týždňoch čakania tak bude vaša brada v dokonalej kondícii a vy môžete konečne poctiť svojho barbera s požiadavkou o jej prvú úpravu. Skúsený barber vám najlepšie poradí, ako ju vytvarovať, aby zvýraznila, čo za zvýraznenie stojí, a zakryla nedostatky, ktoré sa kde-tu nájdu.

starostlivost-o-bradu-andopa-sk

Ako si upraviť bradu v domácom prostredí?

Keďže bradu treba upravovať aspoň každých 7-10 dní, musíte sa naučiť urobiť si základný servis aj sami doma. Nie je to nič zložité, aj keď prvýkrát iste budete mať v bruchu motýliky. Dôležité je zaobstarať si správne pomôckykozmetiku a pomaly s rešpektom sa pustiť do úpravy. Veľmi dôležité je spomenúť, že upravovať sa má suchá brada, takže nech vás to neláka ju namočiť. Tým by sa mohli chlpy pod váhou vody narovnať a vy by ste mohli skončiť s bradou kratšou, než ste si to predstavovali.ako-sa-starat-o-bradu-andopa-sk

Hneď na začiatok si bradu hrebeňom vyčešte proti smeru rastu chlpov. Kratšiu bradu je možné zastrihávať strojčekom, pri dlhšej používajte kvalitné nožnice. Pravidlo „dvakrát meraj, raz strihaj“ tu platí dvojnásobne. Takže radšej zostrihávajte vždy menej a v prípade potreby radšej skrátite. Ak ste so zostrihom spokojní, učešte bradu kefou v smere rastu, aby ste videli výsledný efekt. Následne je potrebné bradu umyť šampónom na bradu. Význam kozmetiky špeciálne určenej na bradu v tomto prípade naozaj netreba podceňovať, pretože je oveľa viac hydratačná ako bežné šampóny na vlasy. Platí tiež, že bradu treba uterákom osušiť len veľmi jemne a následne poriadne prečesať kefou. Na záver jej doprajte poriadnu dávku hydratačného oleja, a ak je to potrebné, styling balzamom jej určite pomôže dodať a udržať ten správny finálny tvar.

Je nepopierateľný fakt, že na mužoch s bradou je niečo tajomné a charizmatické. Dodáva im na mužnosti, vážnosti a určite aj na sexepíle. Ale len dokonale upravená brada z vás urobí toho neodolateľného muža, pri pohľade na ktorého si utrie slinu nejedna zadaná aj nezadaná dáma. Takže, milí páni, starajte sa o svoje brady a ony vám za odmenu budú výraznou oporou pri zdolávaní nedobytných ženských sŕdc.