Afrocopíky

afro copíky

Afro copíky patria najmä počas leta k veľmi obľúbeným tipom účesu. Jednoduchá úprava vlasov sa skvele hodí počas dní, kedy toho chceme veľa zažiť a tráviť málo času v kúpeľni. Ako sa o nich správne starať a aký typ vlasov je na nich najvhodnejší?

Ako vytvoriť dokonalé afro copíky?

Tak ako vo všetkých účesoch, aj afro copíky majú desiatky variácií a závisí iba na vás, či si vyberiete copíky po celej hlave, alebo copíky spletané do rôznych účesov. Pripravte sa na to, že kvôli copíkom si posedíte v kaderníckom kresle najmenej tri hodiny, ale zvyčajne je to až do šesť hodín. Základný typ afro copíkov spočíva vo veľkom množstve pletených copíkov, ktoré začínajú tesne pri pokožke hlavy. Nejde o obyčajné vrkôčiky, preto vám môžu vydržať aj dva mesiace. Za dokonalé sa v súčasnosti pokladajú farebné copíky, ktoré sa pletú z kanekalonu a následne sa zapletajú do vašich vlastných vlasov. Ich výhodou je, že môžu predĺžiť vlasy a dodávajú im zaujímavý a trendový vzhľad.

Na zapletanie copíkov sú vhodné všetky typy vlasov, ide predovšetkým o to, aby boli zdravé a pevné. Pokiaľ máte veľmi jemné, lámavé alebo poškodené vlasy, môže vám ich zapletanie a následne aj rozpletanie uškodiť.

Starostlivosť

Zobudiť sa ráno s hotovým moderným účesom na hlave je sen každej ženy, čo poviete? Neznamená to však, že afro copíky netreba nijako ošetrovať. Afro copíky vydržia najdlhšie dva mesiace, nikdy ich nenoste dlhšie. Pri nanášaní stylingových prípravkov myslite na to, že na seba naviažu prach a nečistoty, čo môže dosť skomplikovať rozpletanie. Je tiež dôležité neškrabať si pokožku hlavy. Pri zapletení copíkov sa vačok s korienkom vlasu trochu otvorí a je náchylnejší na nečistoty, čo môže viesť k začervenaniu vlasových folikul, zápalom, vyrážkam a svrbeniu. Ak sa to už predsa len stane, naneste si na pokožku hlavy trochu dezinfekčného gélu a pravidelne si umývajte ruky.

Vlasy si umývajte iba vodou a zriedeným šampónom. Nepoužívajte masky, kondicionér, oleje, suchý šampón ani gély alebo laky na vlasy.

Napokon si dávajte veľký pozor pri ich rozpletaní. Môžete si totiž vlasy vážne poškodiť, zamotať a dokonca doviesť do štádia, kedy je potrebné ich odstrihnúť. Preto si na rozpletanie vyhraďte približne toľko času, ako na ich zapletanie a postupujte pomaly, copík po copíku.

Späť na slovník